وب مانی چیست

1399/05/02

مدلی از سیستم پرداخت الکترونیکی سریع وجود دارد که وب مانی نام دارد و از آن می توان برای تراکنش های مختلف مالی استفاده کرد. در چنین روش پرداخت الکترونیکی نیاز به هیچگونه کارت بانکی یا حتی حساب بانکی نخواهید داشت و از آن جهت به آن سریع گفته می شود که می توان در کوتاه ترین زمان ممکن تراکنش مالی خود را انجام دهید. چنین تراکنش هایی از امنیت بالایی برخوردار می باشند و به هیچ وجه قابل شناسایی نمی باشند و غیر قابل بازگشت هم می باشند.


Webmoney یا همان وب مانی کاربران بسیاری در سرتاسر جهان دارد و جدیدا توانسته است برای فعالیت در اروپا، استانداردهای اتحادیه اروپا را به دست بیاورد که پیش بینی می گردد میزان تقاضای کاربران اروپایی از وب مانی بیشتر گردد. در این روزها اگر بخواهیم سیستم پرداخت وب مانی  را با دیگر سیستم های پرداخت مقایسه کنیم شاید بتوان گفت بیش از آن ها تکامل یافته است و از جهت کارایی هم انعطاف پذیری بالایی خواهد داشت از همین روی می تواند خمات رسانی سریعی به مشتریان خود داشته باشد. سیستم های پرداخت الکترونیکی دیگر نیز شامل پرفکت مانی  می باشد . که از ووچر پرفکت مانی نیز برای پرداخت میتوان استفاده کرد


این موسسه بر اساس قوانین جمهوری فدرال روسیه فعالیت می کند و برهمین اساس قوانینی که بر پایه ی تحریم علیه کاربرانی ایرانی وجود دارد توسط سیستم وب مانی اجرایی نخواهد شد و از همین روی ایرانیان فرصت خوبی خواهند داشت تا بتوانند در بازارهای بین المللی فعالیت داشته باشند. در ادامه شما را با کاربردهای سیستم پرداخت الکترونیکی وب مانی بیشتر آشنا خواهیم کرد:


وب مانی کاربردهای مختلفی دارد اما در این میان می توان برای دو کاربرد مهم یعنی خرید از فروشگاه های اینترنتی و همچنین برای شارژ اکانت های اینترنتی از آن استفاده کرد. البته قابل ذکر است که تنها زمانی می توانید از وب مانی برای چنین کارهایی استفاده نمائید که آن سایت با وب مانی کار کند. به طور مثال aliexpress، bangood و resell جزء آن دسته از سایت های مهمی هستند که کاربران ایرانی هم با آن ها بسیار کار می کنند و حجم بالایی از خرید اینترنتی خارج از کشور در این سایت ها را کاربران ایرانی به خود اختصاص داده اند.

موارد دیگری هم وجود دارد که در ادامه ذکر خواهیم کرد:

·         علاوه بر آن که می توانید در سایت های ذکر شده توسط وب مانی خرید اینترنتی انجام دهید.

·         همچنین خرید بیت کوین و ارزهای مختلف دیجیتالی توسط وب مانی وجود دارد که در سایت indx.ru انجام پذیر می باشد.

·         با استفاده از وب مانی می توانید در سایت plati.ru گیفت کارت های مخصوص بازی های اینترنتی خریداری نمائید.

·         همچنین حساب اینترنتی خود را شارژ نمائید.

انواع حساب وب مانی


اگر جزء آن دسته از کاربرانی هستید که به تازگی قرار است با چنین سیستم پرداخت الکترونیکی کار کنید و میخواهید برای بار نخست از آن استفاده کنید حتما باید یک حساب مینی ایجاد نمائید. در صورت افتتاح حساب مینی شما دارای شناسه وب مانی خواهید بود که پس از ایجاد کیف پول در حساب خود قادر خواهید بود با استفاده از چنین شناسه ای هم عملیات انتقال و هم دریافت وجه مورد نظر خود را انجام دهید. پس برای آن که بتوانید از این حساب استفاده ی راحت تری بکنید به شما پیشنهاد خواهیم کرد در ادامه ی مطلب با ما همراه باشید:


همانگونه که پیش تر ذکر کردیم برای کار با وب مانی حتما باید یک حساب Mini افتتاح نمائید، اما بعد از ایجاد حساب و تعیین سطح پاسپورت وبمانی شما الیاس خواهد بود آنگاه می توانید توسط سایت خود وب مانی، حساب خود را مدیریت نمائید. همچنین شما می توانید به راحتی نرم افزار وب مانی را دانلود کرده و حساب خود را برای استفاده در ویندوز به کلاسیک و برای غیر ویندوز به لایت تغییر دهید. حساب وب مانی از نوع کلاسیک و مینی تفاوت چندانی با هم ندارند و تنها تفاوت آن در قابلیت های امنیتی آن ها می باشد.


مثلا گزینه های مختلفی که برای امنیت حساب در نسخه کلاسیک وجود دارد برای کاربرانی که حساب آن ها مینی است وجود ندارد. کاربرانی که دارای حساب کلاسیک هستند در رابطه با استفاده از آن باید آموزش های لازم را ببیند که این نکته هم قابل ذکر است که امکان دارد به دلیل مشکلات پیش آمده در اینترنت و یا در فرآیند دریافت اس ام اس دچار مشکلاتی شوند. در کل به شما پیشنهاد خواهیم کرد اگر حساب کوچکی در وب مانی دارید بهتر است حساب وب مانی مینی داشته باشید.


ارتقا سطح پاسپورت وبمانی:

با توجه به این که استفاده ی محدود از وب مانی نیازی به داشتن مدرک تخصصی ندارد اما باید بگوییم میزان تراکنشی که حداکثر می توانید در وب مانی انجام دهید حدود 100 دلار در روز می باشد که این میزان مبلغ برای حساب وب مانی مینی مناسب می باشد. همچنین شما می توانید برای بیشتر کردن میزان تراکنش های خود در وب مانی، مدارکی را به وب مانی ارسال نمائید و آن را تایید نمائید. آنگاه با توجه به میزان اطلاعاتی که از خودتان در اختیار وب مانی قرار می دهید قادر خواهید بود سطح پاسپورت خود را ارتقا دهید.


1-      پاسپورت الیاس: هنگامی که شما به تازگی حساب جدیدی در وب مانی افتتاح می کنید سطح پاسپورت شما الیاس خواهد بود و بدان معنا می باشد که وب مانی هیچ مشخصاتی از شما ندارد.

2-      پاسپورت فرمال:  در صورتی که شما اطلاعات لازم را به وب مانی ارسال نمائید آنگاه سطح پاسپورت شما فرمال خواهد شد که چنین سطحی از پاسپورت با توجه به آن که اطلاعات شما هنوز تایید نشده است پایین خواهد بود.

3-      پاسپورت پرسونال: بدین معنا که شما علاوه بر آن که اطلاعات خود را به وب مانی ارسال می کنید با مراجعه حضوری به دفاتر اسناد رسمی یا سفارت روسیه در ایران می توانید مدارک خود را تایید نمائید.