خرید و فروش پولکادات

ارز دیجیتال پولکادات

ارز دیجیتال پولکادات

پولکادات (Polkadot) مدلی از ارز دیجیتالی می باشد که تقریبا معلوم نیست از کجا ظهور پیدا کرده است اما می توان گفت جزء پرطرفداترین توکن ها محسوب می گردد. حال در این مبحث قصد داریم به راز موفقیت این ارز دیجیتالی دست پیدا کرده و به آن بپردازیم.
پولکادات را می توان به عنوان نسل بعدی شبکه بلاک چین در نظر گرفت که عاملیتی برای اتصال چندین شبکه بلاک چینی به هم می باشد و می تواند چنین شبکه هایی را به صورت یکپارچه در بیاورد.
حتی از بلاک چین به عنوان نسل بعدی وب یا همان Web3 ذکر می شود که خود می تواند عامل شکستن انحصار اینترنت باشد و در دسترس کاربران قرار بگیرد.
شبکه پولکادات مزیت های مختلفی دارد که موجب تحولی در شبکه بلاک چین شده است. ارز دیجیتال پولکادات با واحد اختصاری DOT شناخته شده است، این ارز دیجیتالی فرمی از دارایی دیجیتالی می باشد که با ارزشی که دارد توانسته است در بین دیگر ارزها در رتبه پنجم و یا ششم قرار بگیرد.
به طور خلاصه اگر بخواهیم درباره ی ارز دیجیتال پولکادات شرحی بیان کنیم، می توان گفت یک پروژه ی بلاک چین می باشد که یک حالت تعامل پذیری با بلاک چین های مختلف دیگر دارد و توانسته است به گونه ای بعد از گذشت حدود سه سال یک حالت کاملی از بلاک چین را به وجود بیاورد.
ساختار پولکادات

ساختار پولکادات

پولکادات
به طور خلاصه اگر بخواهیم درباره ی ارز دیجیتال پولکادات شرحی بیان کنیم، می توان گفت یک پروژه ی بلاک چین می باشد که یک حالت تعامل پذیری با بلاک چین های مختلف دیگر دارد و توانسته است به گونه ای بعد از گذشت حدود سه سال یک حالت کاملی از بلاک چین را به وجود بیاورد.

ریلی چین :

شبکه اصلی پولکادات می باشد که اتصال دیگر بلاک چین ها به آن صورت خواهد گرفت.

پاراچین (Parachain):

مخفف عبارت Parallelized Chains است که به آن زنجیره ی موازی گفته می شود. مجری بلاک چین های تک زنجیره ای در چنین شبکه ای می باشد.

بریج چین (Bridge Chain):

زنجیره هایی که به وجود آمده اند بایستی به گونه ای به یکدیگر اتصال پیدا کنند برای همین بریج چین طراحی گردیده است که از پروتکل های گاورننس استفاده خواهد کرد.

ابزار تحلیل تکنیکال پولکادات :

در تایم فریم های گوناگون، شاخص تکنیکال می تواند، وضعیت خرید و فروش را به صورت های گوناگونی نشان دهد. تایم فریم هایی که در نظر گرفته می شود به صورت ساعتی، روزانه و هفتگی می باشد که در آن درجه تحلیل تکنیکال مشخص می باشد. در این تایم فریم، اندیکاتورهای گوناگونی وجود دارد که از آن میانگین متحرک را می توان مثال زد که بیانگر هم ارز دلار و هم کوین ها می باشد.
به طور نمونه اگر بخواهیم مواردی را ذکر کنیم، درجه لحظه ای در تایم فریم ساعتی، در دوره های مختلف زمانی 200،100،50،30،20،10،5 شرابط میانگین متحرک ساده و نمائیی پیدا خواهد شد و همچنین خط پایه اندیکاتور ایچیموکو قابل یافت می باشد. نوسانگرهایی که در اینجا قابل مطرح می باشد، شرایط مختلفی از لحاظ خرید و فروش در درجه تحلیل تکنیکال آن لحاظ گردیده است، که شامل موارد مختلفی می باشد از جمله:
شاخص قدرت نسبی، استوکاستیک، CCI، نوسانگر مهیب و مکدی ، نقاط پیوت، نقاط مناسبی هستند که ورود و خروج معاملات را بر اساس سطوح فیبوناچی و روش های مختلف دیگر به دست می آورد و تاثیر خاصی بر روی درجه تحلیل تکنیکال خواهد داشت.
شبکه پولکادات

شبکه پولکادات

انعطاف پذیری شبکه پولکادات، این امکان را به توسعه دهندگان پلتفرم های مختلف مانند اتریوم و دیگر توسعه دهندگان با سوابق کاری خواهد داد تا به پولکادات علاقه نشان بدهند.
ماشین مجازی وب اسمبلی (WebAssembly) سیستمی می باشد که مورد استفاده ی پولکادات است و این بدان معنا می باشد که زبان برنامه نویسی استفاده شده برای آن نسل دوم مانند Rust و C++ می باشد و همین مورد به توسعه دهندگان این امکان را خواهد داد تا بتوانند سیستم های غیرمتمرکز خود را به وسیله ی آن ایجاد نمایند.
ارز دیجیتالی پولکادات چند وقتی می باشد که به طور رسمی کار خودش را بر روی شبکه اصلی شروع کرده است. این شبکه ارز دیجیتال فعالیت خود را به صورت غیرمتمرکز و بدون مجوز نیز آغاز کرده است.
سیستم حاکمیت پولکادات

سیستم حاکمیت پولکادات

سیستمی که بر روی ارز دیجیتال پولکادات حاکمیت دارد یکی از اصلی ترین قابلیت هایی می باشد که جزء پروتکل های اجماع شبکه محسوب می گردد. کسانی که مقداری توکن دارند این امکان را خواهند داشت تا بتوانند درباره ی مهم ترین پارامتر اکوسیستم رویکرد خود را ذکر کنند. توکن های DOT یا همان پولکادات مدل بخش پذیری دارند که جزء همین پارامترها می باشند.

پولکادات بر روی چیزی که بسیار تمرکز پیدا کرده است تعامل می باشد: شبکه  پولکادات، بلاک چین های مختلف دیگر را با استفاده از راهکارهای گوناگون مانند شاردینگ، زنجیره های جانبی و پل ها به هم دیگر وصل خواهد کرد.

چنین قابلیتی کمک بسیاری به دیگر شبکه های بلاک چین خواهد کرد و همچنین برنامه های مختلفی که بر روی آن پیاده سازی شده اند تا بتوانند ارتباط مستقیمی با یکدیگر داشته باشد و آنگاه فرآیند تراکنش ها به صورت موازی انجام پذیر خواهد بود. تاکنون نسخه ای که از ارز دیجیتال پولکادات منتشر گردیده است، یک کاندیدای زنجیره ای می باشد، بدین معنا که امکاناتی خواهد داشت که جزئی از شبکه اصلی خواهد بود اما به طور قطع نمی توان گفت همان شبکه اصلی می باشد، اما این نوید را می توان خواهد داد که شبکه اصلی آن به راه خواهد افتاد.
مهم ترین نکته آن است که چنین نسخه ای از پولکادات، پشتیبانی برای دریافت توکن و سهام گذاری خواهد داشت. با این وجود، به اعتبار سنج ها هیچگونه پاداشی داده نخواهد داشت تا زمانی که سهام گذاری روی شبکه با استفاده از توکن های خود انجام دهند آنگاه در مرحله بعدی، خواهند توانست به عنوان اعتبار سنج فعالیت خود را ادامه دهند و بدین ترتیب پاداش دریافت نمایند.
حاکمیت بر روی شبکه پولکادات به صورت غیرمتمرکز انجام خواهد شد که مشارکت کنندگان حق رأی دادن به موضوعاتی همچون خرج کردن یا توسعه بیشتر خواهند داشت.