خرید و فروش اتریوم

معرفی اتریوم
دنیایی را تصور نمائید که در آن هیچگونه واسطه ای وجود ندارد، دنیایی که واسطه در آن وجود نداشته باشد مردم باید به طور مستقیم به یکدیگر اعتماد نمایند و آنگاه بتوانند از خدمات آن بهره ببرند و بتوانند با یکدیگر قرارداد ببندند و مبادله دارایی بپردازند. چنین برنامه های غیر متمرکزی، به هیچ صورتی قابل توقف نیستند و هیچ شخصی حق دخالت بر روی آن را نخواهد داشت.
اتریوم نخستین ارز دیجیتالی بود که برای محقق یافتن چنین اهدافی به وجود آمد و مورد استفاده قرار گرفت. اتریوم نخستین ارز دیجیتالی بود که برای محقق یافتن چنین اهدافی به وجود آمد و مورد استفاده قرار گرفت.
آشنایی با شبکه اتریوم
اتریوم
سایت اصلی اتریوم، ارز دیجیتالی خود را بدین صورت معرفی می کند:
اتریوم یک پلتفرمی می باشد که برنامه های آن به صورت غیرمتمرکز می باشد و همچنین قابلیت اجرایی قراردادهای هوشمندانه را دارد، از همین روی هیچگونه فرد دیگری نمی تواند بر روی آن دخالتی داشته باشد و احتمال از کارافتادگی یا سانسور در آن کمتر خواهد بود و تقلبی در آن صورت نخواهد گرفت.
اگر بخواهیم به صورت ساده تری ارز دیجیتال اتریوم را برای شما بیان کنیم، فعالیت اتریوم براساس شبکه بلاک چین می باشد و یک پلتفرم آزاد می باشد که بسیاری از توسعه دهندگان این قابلیت را خواهند داشت تا بتوانند برنامه های غیر متمرکز خود را بر روی آن پیاده سازی نمایند.
قابل ذکر است که هیچ نهاد یا سازمانی این ارز دیجیتالی را کنترل یا نظارت نخواهد کرد و تمامی مبادلات مالی انجام شده و همچنین تراکنش های صورت گرفته در آن تفکیک شده از بانک ها یا نهادهای مالی مختلف دیگر می باشد. واحد اختصاری ارز دجیتالی اتریوم (ETH) می باشد که به آن اتر هم گفته می شود.
ساخت فناوری بلاک چین از آن جهت که بسیار ایده آل و منحصر به فرد می باشد می تواند در مقایسه با ایده ایجاد اینترنت آن را برابر دانست. با استفاده از ذخیره بلاک های اطلاعات که توسط شبکه تایید شده اند، بلاک چین قابل دستکاری نیست.
چیزی که می تواند تعیین کننده ی شرایط خرید و فروش باشد، نوسانگرهای مطرح می باشد که در درجه تحلیل تکنیکال لحاظ گردیده است که شامل چندین مورد مختلف می باشد.
  • شاخص قدرت نسبی
  • استوکاستیک
  • CCI
  • نوسانگر مهیب و مکدی می باشد
همچنین مواردی که میتواند در درجه تحلیل تکنیکال تاثیرگذار باشد، نقاط پیوت می باشد که این نقاط مناسب برای ورود و خروج به معاملات با توجه به سطح فیبوناچی و روش های مختلف دیگر می باشد.
خرید اتریوم
توسط توزیع جمعی و امنیتی که با استفاده از رمزنگاری به وجود آمده اند، محافظت نرم افزارهای مرتبط به خوبی صورت گرفته است و دیگر توسط حملات سایبری و یا فعالیت های فریبکارانه دچار حمله نخواهد شد. با توجه به این که برنامه های غیرمتمرکز قابل اجرایی شدن در شبکه ای مانند بلاک چین هستند، از همین روی می توانند از بسیاری از ویژگی های آن استفاده نمایند.
  • تغییر ناپذیر: همانگونه که پیش تر ذکر کردیم، هیچ شخص ثالت دیگری حق دخالت و تغییر در شبکه نخواهد داشت.
  • غیر قابل دستکاری و نفوذ: فعالیت برنامه ها در شبکه براساس توزیع جمعی می باشد. بدین صورت امکان نفوذ به شبکه یا سانسور و تقلب در آن وجود نخواهد داشت.
  • غیر قابل دستکاری و نفوذ: فعالیت برنامه ها در شبکه براساس توزیع جمعی می باشد. بدین صورت امکان نفوذ به شبکه یا سانسور و تقلب در آن وجود نخواهد داشت.
  • همیشه فعال: برنامه های غیرمتمرکز به هیچ صورت توقف پذیر نیستند و هیچ شخصی نمی تواند جلوی فعالیت آن ها را بگیرد.
با ظهور اتریوم، برنامه هایی که در شبکه بلاک چین وجود دارد، کارآمدتر خواهد بود و همچنین از لحاظ کارایی ساده تر می گردد. بدین صورت که راه جایگزینی برای ساخت هر برنامه در بلاک چین وجود دارد و آن استفاده از اتریوم می باشد که می توان در بلاک چین تعداد زیادی برنامه، اجرایی نمود.
توسعه برنامه های غیر متمرکز توسط اتریوم برای هرکسی امکان پذیر خواهد بود. توسعه دهنگان بدین وسیله قادر خواهند بود تا بلاک چین جدیدی را برای خود اجرایی نمایند، همچنین قادر خواهند بود با استفاده از اتریوم اقدام به ساخت ارز دیجیتال مستقلی نمایند که نام آن توکن می باشد.
ن همان برنامه های غیر متمرکزی می باشند که به صورت مستقل بلاک چینی برای خود نخواهند داشت و از بلاک چین های دیگری مانند اتریوم استفاه خواهند کرد. قبل از آن که اتریوم بخواهد به وجود بیاید، توسعه دهنگان برای آن که بتوانند ارز دیجیتالی مستقل خود را ایجاد نمایند ناچار بودند که از یک بلاک چین مستقلی استفاده نمایند. اما در حال هزار با استفاده از بلاک چین اتریوم این امکان وجود خواهد داشت تا هزاران توکن را در آن اجرایی کرد.
هدف از ایجاد برنامه ارز دیجیتالی اتریوم ایجاد یک کامپیوتر جهانی می باشد، یک سیستمی که بتواند برای همه کارایی لازم را داشته باشد.هرگونه خدماتی که فعالیت آن متمرکزی باشد با استفاده از شبکه اتریوم به صورت غیرمتمرکز در خواهد آمد. خدماتی مانند بیمه، رای گیری، تراکنش های مالی و همچنین دیگر خدمات ها با استفاده از اتریوم غیرمتمرکز خواهند شد. توسط اتریوم بسیاری از شرکت ها و نهادها می توانند اعتماد بیشتری را جلب نمایند و آنگاه به کسب و کار خود بهبود ببخشند.
خرید و فروش اتریوم
قرارداد هوشمند اتریوم
پیش تر بهتر است آشنایی با یک قرارداد عادی داشته باشیم. توافق بر سر موضوعی بین یک یا چند نفر که بتواند در آینده تعهدی را بین آن ها به وجود بیاورد، قرارداد عادی نامیده می شود. حال آنچه که موجب می شود تا قرارداد عادی و قرارداد هوشمند با یکدیگر تفاوت هایی داشته باشند، وجود کدهای کامپیوتری می باشد که موجب اعتماد سازی بیشتری شده است.
در صورتی که قرادادها به صورت هوشمندانه بسته شوند آنگاه بسیاری از شرایط توسط کدها بررسی خواهد شد و در صورت وجود هرکدام از شرایط، به صورت خودکار یک شرط دیگر اتخاذ خواهد شد.
مهم ترین ویژگی اصلی قراردادهای هوشمند، اجرایی آن بدون نیاز به اعتماد به آن می باشد. بدین صورت که شما به شخص دیگری برای اجرای شرط دیگر قرارداد نیاز نخواهید داشت.
در واقع بدون آن که شما به شخص یا اشخاصی به صورت عمد یا غیرعمد که احتمال اشتباه آن ها وجود خواهد داشت نیازی داشته باشید، می توانید یک قرارداد هوشمندانه براساس آنچه که برنامه ریزی شده است و کاملا دقیق و در یک زمان مناسبی اجرایی نمایید.
خرید ارز دیجیتال اتریوم

توسط بسیاری از صرافی های معتبر داخلی می توانید اتریوم مورد نظر خود را به صورت مستقیم یا ریالی خریداری نمائید. اما قابل ذکر است که بسیاری از سایت های داخلی در حوزه خرید و فروش بیت کوین فعالیت دارند. در صورتی که مشاهده کردید چنین سایت هایی در حوزه فروش یا خرید اتر فعالیت دارند حتما اطمینان یابید که آن صرافی معتبر باشد.

رایج ترین روش خرید اتر به خصوص برای کاربران ایرانی، خرید بیت کوین از طریق همین صرافی های داخلی می باشد و آنگاه می توانید بیت کوین خریداری شده را در صرافی های معتبر خارجی به ارز تتر تبدیل نمائید.