خرید و فروش بیت کوین

خرید بیت کوین

محاسبه قیمت خرید و فروش بیت کوین از ما

خرید بیت کوین از بیت مهر

فروش بیت کوین به بیت مهر

بیت کوین

بیت کوین

در این چند سال اخیر بیت کوین با توجه به نوساناتی که در قیمت خود داشته است و همچنین پیشرفت روز به روز آن، توانسته است جایگاه خاصی را در دنیا پیدا کند و نام خود را بر سر زبان ها انداخته است. با توجه به شناخته شدن آن در بین عموم، عده ای هم برآنند تا اطلاعات بیشتری را درباره ی بیت کوین با تحقیقات مختلف به دست بیاورند و با آن بیشتر آشنا شوند.

بیت کوین چیست ؟

با توجه به این که دادن اطلاعات کامل درباره ی آن و پاسخ به این پرسش امکان پذیر نیست اما به طور جامع و مختصر نیز به شما بیان می کنیم که بیت کوین یک نوع پول می باشد که برای مبادلات مالی از آن استفاده می شود. این پول در بستر اینترنت مورد استفاده قرار میگیرد و شباهت بسیار زیادی به حواله ها و تراکنش های بانکی دارد. در صورتی که قصد دارید با جزئیات آشنایی بیشتری پیدا کنید در ادامه با ما همراه باشید.

معرفی بیت کوین

بیت کوین (Bitcoin) یا همان به طور مختصر BTC گفته می شود، یک پول یا ارز دیجیتالی می باشد که توزیع آن از بستر الکترونیکی و اینترنت صورت میگیرد. فعالیت این ارز دیجیتال در سطح یک شبکه می باشد که به صورت غیر متمرکز و کاربر به کاربر است.
کنترل این شبکه تحت نظر هیچگونه نهاد و یا شخصی خاصی نمی باشد. بیت کوین قادر نمی باشد بر خلاف برنامه ریزی های انجام شده پیش برود، چاپ شود و یا خلق شود و حتی در تولید آن نیز محدودیت وجود دارد و تنها حدود 21 میلیون بیت کوین به صورت دائمی تولید می گردد.
تکنولوژی بلاک چین (blockchain) یک فناوری می باشد که تراکنش های شبکه بیت کوین روی آن ذخیره خواهد شد.
شاید در آینده ای نه چندان دور بتوان بیت کوین را به عنوان یک پول مورد استفاده قرار دهیم که در بسیاری از تبادلات مالی به عنوان جایگزین سیستم فعلی مالی و پولی مورد استفاده قرار میگیرد.
خرید بیت کوین

سازنده ی بیت کوین چه کسی بوده است؟

این ارز دیجیتال در سال 2009 برای اولین بار توسط یک یا تعدادی برنامه نویسی ناشناس با نام ساتوشی ناکاموتو ایجاد شده است که به عنوان یک نرم افزار متن باز نیز مورد استفاده قرار می گرفته است. ساتوشی در ایمیل های آخر خود و مکاتباتی که داشته است، شخصی به نام گاوین اندرسون را به عنوان برنامه نویس اصلی و توسعه دهنده ی آن معرفی کرده است.

کنترل بیت کوین توسط چه کسی می باشد؟

با توجه به نظر عده ای از عموم مردم، از ویژگی های اصلی BTC، ماهیت مستقل بودن از بانک ها و دولت ها و شرکت های مختلف نیز می باشد. هیچگونه دخالتی در تراکنش های بیت کوین توسط مقام و یا صاحب منسبی صورت نمیگیرد و آن ها نیز قادر نخواهند بود تا موجودی مردم را مسدود کرده و یا مالیات را بر روی آن ببندند و حتی از مردم پول اجباری بگیرند. فعالیت هایی که در زمینه ی بیت کوین انجام می شود کاملا شفاف هستند و در یک دفتر حساب توزیع شده ی عمومی که بلاک چین نام دارد ذخیره خواهد شد. با این حال با توجه به این که کنترل بیت کوین توسط هیچ شخص یا نهادی صورت نمیگیرد اما مردم می توانند به طور کامل به امورات مالی خود کنترل داشته باشند.

پشتوانه بیت کوین

ارزها در چند سال گذشته به صورت قراردادی با مقدار مشخصی از طلا یا دیگر ارزهای کشورها توسط بانک مرکزی مورد پشتیبانی قرار میگرفته اند و یا به بیان دیگر تسویه میشده اند. اما با لغو قراردادهای بین المللی در دهه 70 و 80، سیستم های ارزی شناور در دنیا مورد استفاده قرار میگیرد و از آن به بعد دیگر هیچ پشتوانه ای برای هیچگونه ارزی وجود ندارد! بیت کوین یک ارز شناور می باشد که از استقبال بسیار خوبی برخوردار است اما با این حال از این امر مستثنی نمی باشد ولی با این حال چندین گام از ارزهای سنتی نیز جلوتر می باشد. بیت کوین سیستمی بسیار شفاف، منظم، دقیق و از پیش تعیین شده ای دارد. این سیستم تحت یک شبکه غیرمتمرکز فعالیت می کند که میزان مشخصی از بیت کوین در هر بلاک ایجاد خواهد شد که استخراج آن با استفاده از ماینر و یا همان بلاک صورت خواهد گرفت. نکته ای که قابل توجه است آن است که بیت کوین تولید شده در هر بلاک که پاداش استخراج کننده بلاک می باشد در هر 4 سال به میزان ½ نیز کاهش پیدا خواهد کرد. در چهار سال اول پاداشی که برای فعالیت شبکه بیت کوین در نظر گرفته می شود حدود 50 بیت کوین برای هر بلاک می باشد و در حال حاضر نیز این مقدار در هر بلاک حدود 12.5 بیت کوین می باشد. با توجه به این که خلق بیت کوین در هر 10 دقیقه صورت میگیرد و هر چهارسال یک بار پاداش آن به نصف کاهش پیدا می کند، تعداد 21 میلیون بیت کوین تولید می گردد.

عملکرد بیت کوین به چه صورت می باشد؟

یک کاربری که حساب بیت کوین دارد در کیف پول خود می تواند مقدار BTC و مراحل و نتیجه تراکنش ها را مشاهده کند. یک دفتر حساب عمومی به نام بلاک چین در پشت زمینه ی فرآیندهای این شبکه گسترده قرار دارد. تمامی تراکنش های مالی که تا به حال انجام شده است در این دفتر حساب پردازش و ذخیره می شود. سوابق تراکنش های دجیتالی در بلاک هایی خواهد گرفت. کیف پول ایجاد توسط هر کاربر و این تراکنش ها به صورت رمزگذاری شده می باشد و به شبکه ارسال خواهد شد. یکی از دلایلی که بیت کوین به عنوان ارز دیجیتال رمزنگاری شده، شناخته شده می باشد، آن است که تمامی تراکنش های آن به صورت رمزگذاری شده در بلاک ها گنجانده می شود.

بیت کوین چیست ؟

بیت کوین نوعی ارز دیجیتال می باشد که برای تبادلات مالی از آن استفاده می شود

تعداد کل بیت کوین های موجود چه مقدار می باشد ؟

تعداد کل بیت کوین های موجود 21 میلیون می باشد

خرید بیت کوین به چه صورت انجام می شود ؟

پس از انجام احراز هویت در بیت مهر می توانید خرید و فروش بیت کوین را انجام دهید
خرید بیت کوین

خرید و فروش بیت کوین از طریق صرافی آنلاین خارجی

علاوه بر صرافی های داخلی که می توانید از آن برای خرید بیت کوین و فروش آن استفاده نمائید، صرافی های آنلاین خارجی پلتفرم های مناسبی برای خرید و فروش بیت کوین می باشند که قابلیت های بسیاری دارند.
تعداد این صرافی ها در این چند سال اخیر به صورت مداوم در حال افزایش می باشد، اما در واقع اگر بخواهید صرافی آنلاین خارجی را پیدا کنید که هم از اعتبار لازمی برخوردار باشد و هم بهترین عملکرد را داشته باشد تا بتوانید خرید و فروش بیت کوین را در آن انجام دهید کار دشواری به نظر می رسد، این بدان دلیل است که با وجود تحریم های اعمال شده در خصوص خرید بیت کوین و همچنین فروش آن به خصوص برای ایرانیان می تواند کاربران ایرانی را با محدودیت های بسیاری مواجه کند که حتی در این چند ماه اخیر شاهد بلاکه شدن حساب کاربران ایرانی در این صرافی ها نیز بوده ایم.
همانگونه که پیش تر ذکر کردیم تعدادی از بهترین صرافی های ارز دیجیتال که فعالیت آن در خارج از ایران می باشد شامل موارد زیر است:
صرافی بایننس
صرافی کوین بیس
صرافی کوینکس
صرافی بیت مکس
البته قابل ذکر است که تعدادی از این صرافی به دلیل تحریم های پیش آمده علیه ایران، ارائه خدمات خود به کاربرانی ایرانی را متوقف کرده اند.
خرید بیت کوین - بیت مهر

خرید و فروش بیت کوین از طریق صرافی آنلاین داخلی و ایرانی

بسیاری از کاربران ایرانی که به دنبال فروش و خرید بیت کوین و دیگر ارزهای مختلف دیجیتالی هستند، مهم ترین نگرانی که در این خصوص دارند مسدود شدن و بلاکه شدن حساب آن ها در صرافی خارجی می باشد که می تواند فعالیت ها آن ها را در این زمینه دچار مشکل کند.
در حال حاضر خرید بیت کوین یا خرید تتر یا دیگر ارزهای دیجیتالی مختلف دیگر و حتی فروش آن ها به وسیله ی صرافی های ایرانی می تواند راه حل بهتری برای سرمایه گذاری و مبادلات ارزی دیجیتالی باشد و این بدین علت می باشد که کاربران ایرانی می توانند با استفاده از کارت های عضو شتاب خود به راحتی خرید خود را در این سایت ها انجام دهند.
امکان دارد این سوال برای شما پیش بیاید که آیا تمامی این صرافی های داخلی از اعتبار لازمی برای خرید بیت کوین برخوردار هستند؟ قطعا خیر. خرید و فروش بیت کوین در سایت های مختلف به خصوص در سایت هایی که آشنایی کافی با آن نداریم می تواند ریسک سرمایه گذاری شما را بالاتر ببرسد. به همین دلیل انجام تحقیقات لازم در خصوص خرید و فروش بیت کوین از یک سایت می تواند بسیار حائز اهمیت باشد و از ضروریت بالایی برخوردار باشد تا بتوانید این کار را در یک صرافی انجام دهید که هم معتبر باشد و هم عملکرد خوبی داشته باشد و در واقع کاربران بسیاری از آن استفاده کرده باشند.
احراز هویت برای خرید و فروش بیت کوین

احراز هویت برای خرید و فروش بیت کوین

مراحل مختلفی وجود دارد که در طی خرید و فروش بیت کوین باید انجام شود، که یکی از مهم ترین آن این است که از سمت صرافی یا فروشنده و خریدار بیت کوین مدارک لازم باید درخواست شود. عده ای این تصور اشتباه را در رابطه با خرید و فروش بیت کوین دارند به دلیل آن که توسط هیچ نهاد یا سازمانی نظارت نمی شود پس نیازی به احراز هویت هم نخواهد بود، در حالی که مهم ترین بخش انجام این کار ثبت احراز هویت می باشد.
بیایید در این رابطه سوالاتی را از کسانی که چنین تصوری را نسبت به احراز هویت در هنگام خرید و فروش بیت کوین دارند بپرسیم تا از درستی آن مطمئن شویم:
چه تضمینی وجود دارد که فروشنده بیت کوین، بیت کوینی را که به شما میفروشد را از جایی سرقت نکرده است؟
چه اطمینانی دارید شخصی که قصد فروش بیت کوین را دارد، تعداد زیادی پول را اختلاس نکرده است و می خواهد برای خارج کردن آن از مرز آن را به ارز دیجیتالی تبدیل کند؟
حال اگر پس از انجام خرید بیت کوین و ارسال پول به شخص فروشنده، او ارز دیجیتال مورد نظر شما را به شما ارسال نکرد چگونه می توانید این مورد را پیگیری نمائید و از فرد کلاهبردار پول خود را پس بگیرید؟
پس نتیجه میگیریم که بدون احراز هویت هیچکدوم از سوالات بالا پاسخی نخواهد داشت به همین دلیل انجام مراحل احراز هویت و ارائه ی مدارک شناسایی، کارت بانکی و شناسنامه در هنگام خرید و فروش بیت کوین الزامی و یا بهتر بگوییم ضروری می باشد تا حساب شما توسط آن صرافی مورد تایید قرار بگیرد.
انتقال پول به صرافی مورد نظر و خرید بیت کوین از صرافی

انتقال پول به صرافی مورد نظر و خرید بیت کوین از صرافی

پس از آن که یک صرافی معتبر ( چه داخلی و خارجی) را انتخاب کردید باید مراحل احراز هویت خود را بگذرانید، پس از طی این مرحله شما قادر به شارژ حساب خود خواهید بود و می توانید در صرافی مورد نظرتان سفارش خرید بیت کوین را ثبت نمائید. تعدادی از این صرافی این قابلیت را در اختیار شما خواهند گذاشت تا بتوانید به صورت مستقیم با خود صرافی وارد معامله شوید.
برای انجام این کار حتما باید هزینه ریالی به نسبت مبلغ بیت کوین مورد نظر خود را از طریق درگاه پرداختی که در این سایت موجود می باشد را به صورت آنلاین پرداخت نمائید. آنگاه باید آدرس کیف پول خود را به صرافی داده پس از انجام این کار، صرافی بیت کوین شما را به کیف پولتان واریز خواهد کرد، آنگاه شما دارای بیت کوین خواهید بود.
در صورتی که قصد فروش بیت کوین در چنین صرافی هایی را دارید باید آگهی فروش آن را در صرافی ثبت نمائید. مبلغ به صورت ریال به حساب شما واریز می گردد.