مزایای استفاده از پرفکت مانی

1399/03/18

در سال‌های اخیر به علت تحریم‌های مالی و بانکی که علیه ایران صادر شد، استفاده از سیستم پرفکت مانی به عنوان تسهیل کننده‌ی تراکنش‌های مالی در سطح بین المللی، بسیار توسعه داشته است. پرفکت مانی را می‌توان یکی از راه‌های اصلی شرکت‌ها و تُجار ایرانی برای مبادلات مالی خود دانست. این شرکت در سال 2007 در پاناما تاسیس شد و تا به امروز توانسته با افزایش خدمات و بالا بردن قابلیت‌هایش، کاربران زیادی را از سراسر دنیا جذب کند. استقبال ایرانیان از این سیستم، به خصوص در سال‌های پس از تحریم، راه مناسبی برای جایگزین کردن سیستم‌های سوئیفت و پی پال بوده است که ایران را در لیست سیاه خود قرار داده اند. استفاده از این سیستم برای کاربران (چه کاربر ایرانی،چه در دیگر کشورها) مزایای زیادی به همراه داشته که در این مقاله قصد داریم مهم‌ترین آنها را مورد بررسی قرار دهیم:

 

عدم پیروی از تحریم‌های آمریکا

همانطور که می‌دانید ایران و چند کشور دیگر، چندین سال است که تحت تحریم‌های غرب به خصوص آمریکا، توانایی انجام تراکنش‌های مالی خود از طریق سیستم پرداخت پی‌پال و سوئیفت را ندارند. این مشکل باعث رکود اقتصادی بنگاه‌های اقتصادی و کارخانه‌ها شده بود. اما استفاده از پرفکت مانی این مشکل را حل کرد و راهی بدون ریسک برای شهروندان این کشورها فراهم کرد که بتوانند از آن طریق، تراکنش‌های خود را انجام دهند.

 دسترسی آسان حتی برای تازه‌کاران

سیستم پرفکت‌مانی دارای رابط کاربری قوی و دسترسی آسان است. شما می‌توانید با مراجعه به سایت پرفکت مانی اطلاعات خود را وارد کرده و مراحل احراز هویت را پشت سر بگذارید. پس از آن قابلیت دسترسی به این سیستم از طریق نرم افزار موبایل و از طریق سایت برای شما آسان خواهد بود. پس از تکمیل ثبت نام، با خرید پرفکت مانی از صرافی‌های معتبر می‌توانید حساب خود را شارژ کنید و از خدمات این سیستم ارزی استفاده کنید.

کارمز پایین و داشتن سود سپرده

شما به عنوان مشتری پرفکت مانی می‌توانید 3 نوع حساب داشته باشید.تا 1 سال اولی که حساب پرفکت مانی دارید، شما کاربر عادی محسوب می‌شوید و می‌توانید اقدام به نقل و انتقال از طریق این حساب کنید. پس از گذشت 1 سال با درخواستی که ثبت می‌کنید، می‌توانید حساب خود را به حساب ویژه ارتقا دهید، در این صورت کارمزد 2% در ازای هر تراکنش از حساب شما کسر خواهد شد. نوع دیگری از حساب‌ها در پرفکت مانی وجود دارد که منحصر به کارمندان پرفک مانی و صرافی‌های دیجیتال است. با داشتن چنین حسابی، کارمزد تراکنش‌ها 1.5 درصد است و به سپرده‌ی شما سود سالیانه 8% تعلق می‌گیرد.

همچنین به علت سرما‌گذری که شرکت پرفکت مانی با پول شما انجام می‌دهد، به سپرده‌ای که شما در حساب پرفکت مانی خود نگه می‌دارید، سود هم تعلق می‌گیرد.

پشتیبانی از چندین ارز

پرفکت مانی به عنوان یک ارز دیجیتال هم مورد استفاده قرار می‌گیرد که در هنگام جابجایی ارزهای فیات از آن استفاده می‌شود. شما با استفاده از این سیستم می‌توانید ریال خود را تبدیل به پرفکت مانی کنید و در مقصد به صورت دلار، یورو، یا بیت‌کوین خرید کنید. همچنین سیستم پرفکت مانی به غیر از این سه ارز از طلا هم پشتیبانی می‌کند.

استفاده کردن از ارز دیجیتال پرفکت مانی

شما می‌توانید در خرید از برخی فروشگاه‌های اینترنتی از پرفکت مانی و ووچر پرفکت مانی استفاده کنید و نیازی به تبدیل کردن ارز خود نخواهید داشت. پرفکت مانی در صرافی‌های اینترنتی قابل خرید و قابل اضافه کردن به حساب کاربری یا کیف پول شما خواهد بود.

انجام پرداخت‌های منظم

این قابلیت پرفکت مانی به شما اماکن پرداخت‌هایی به شکل ماهیانه و سالیانه را می‌دهد.به طور مثال شما می‌توانید برای تمدید ماهیانه حساب کاربری‌های خود از آن استفاده کنید یا برای پرداخت هزینه دامنه سایت خود به صورت سالیانه.

امنیت

استفاده از خدمات ارزی دیجیتال هیچگاه بدون ریسک نبوده است. همیشه خطر به سرقت رفتن اطلاعات یا دارایی وجود داشته و دارد اما هر سیستمی که خدمات پرداخت و دریافت مالی را انجام می‌دهد، راهکاری برای حفظ امنیت سیستمش دارد. در این بین، پرفکت مانی را می‌توان یکی از شبکه‌های دارای امنیت بالا دانست که تا کنون دستبردی به حساب کاربرانش گزارش نشده است.

سیستم امنیتی که پرفکت مانی از آن تبعیت می‌کند نفوذ را تقریبا غیرممکن می‌سازد.

پرفکت مانی IP شما راهنگام ورود و ثبت نام، ذخیره می‌کند و پس از آن شما را با همان IP  می‌شناسد. چنانچه شما با IP دیگری وارد حساب خود شوید شما را از طریق پیامک یا ایمیل مطلع می‌سازد.

دومین تدبیر امنیتی ارسال پیامک به شماره ثبت شده در پنل است. در این صورت برای ورود به حساب کاربری، نیاز به کدی است که به شماره همراه کاربر پیامک می‌شود

سومین تدبیر امنیتی پرفکت مانی، کارت کد است. در این کار چندین کد وجود دارد که استفاده از آنها برای هر تراکنش ضروری است.