آموزش ساخت کیف پول کاغذی بیت کوین

1399/05/08

عده ی بسیاری از مردم پس از خرید بیت کوین به دنبال راه حلی هستند تا بتوانند از آن به خوبی نگهداری کنند و سرمایه ی خود را حفظ نمایند. آیا تا به حال نام کیف پول کاغذی را شنیده اید؟ یا درباره ی آن چیزی می دانید؟

در صورتی که تصمیم به خرید بیت کوین داشته باشید و بخواهید آن را به مدت طولانی نگهداری کنید، یکی از مناسب ترین ها راه حل ها که از امنیت بالایی برخوردار است، استفاده از کیف پول کاغذی می باشد. از همین روی در این مطلب قصد داریم به این موضوع نیز بپردازیم و بدانیم چگونه می توان یک کیف پول کاغذی برای بیت کوین تهیه نمایم.

کیف پول کاغذی چیست؟

کیف پول کاغذی به نوعی یک کلید خصوصی و آدرس بیت کوین می باشد که این اطلاعات بر روی یک تک کاغذ درج شده است. زمانی شما قادر به دریافت بیت کوین خواهید بود که از آدرس بیت کوین درج شده بر روی کیف پول کاغذی استفاده نمائید و همچنین می توانید با استفاده از کلید خصوصی بیت کوین، آن را ارسال نمائید. شما برای ساخت یک کیف پول کاغذی برای بیت کوین نیازی به پرداخت هزینه نخواهید داشت و می توانید به راحتی آن را در عرض چند دقیقه ایجاد نمائید که در ادامه موضوع به آن خواهیم پرداخت.

همانگونه که پیش تر ذکر کردیم، یکی از ایمن ترین روش ها و همچنین ارزان ترین ها راه حل های نگهداری بیت کوین، پس از خرید بیت کوین  , خرید تتر استفاده از کیف پول های کاغذی می باشد. البته قابل ذکر است که چنین چیزی در همان روزهای اولیه ظهور بیت کوین ارائه داده شده است. در چنین روشی، می توانید از بیت کوین خود بدون نیاز به وصل شدن به اینترنت استفاده نمائید و به نوعی حالت آفلاین را خواهد داشت.

البته این موضوع هم قابل ذکر است که روش های ایمن مختلفی برای نگهداری بیت کوین به غیر از کیف پول کاغذی وجود دارد اما در این مبحث قصد داریم کیف پول های کاغذی را مورد بررسی قرار دهیم.

البته عده ی بسیاری چنین عقیده ای دارند که کیف پول های کاغذی می تواند ایمن ترین روش برای نگهداری این ارز دیجیتالی باشد، زیر این قابالیت وجود دارد تا بتوانید با استفاده از این کیف پول ها کلید خصوصی خود را به صورت آفلاین و سرد نگهدارید همین امر هم موجب می گردد تا سرمایه شما از دسترس هکرها دور بماند و آن ها نتوانند به اطلاعات شما دسترسی داشته باشند. با این حال شاید شما پس از خرید بیت کوین، بخواهید آن را در کیف پول مورد نظرتان نگه داری نمائید اما در نظر داشته باشید که کیف پول های کاغذی مطمئن ترین روش برای شما خواهد بود.

حال برای آن که بخواهید از کیف پول کاغذی خود بیت کوین استخراج نمائید باید کلید خصوصی آن را در نرم افزارهای مخصوص کیف پول مانند کیف پول هایی که در نرم افزارهای موبایلی یا دسکتاپی استفاده می شود وارد نمائیم.

ساخت کیف پول کاغذی بیت کوین

شما می توانید به ساده ترین روش ممکن و به راحتی کیف پول کاغذی خود را ایجاد نمائید تنها کافیست به سایت مربوطه مراجعه نمائید که اینگونه از سایت ها دقیقا برای چنین اموری طراحی شده اند و آنگاه می توانید کیف پول موردنظرتان را بسازید. اما باید توجه داشته باشید که نخستین گام در ساخت کیف پول کاغذی برای بیت کوین، انتخاب یک تولید کننده ی امن می باشد. به طور مثال سایت Bitaddress.org یکی از سایت هایی می باشد که برای انجام چنین کاری کاملا ایمن است و توسط آن خواهید توانست برای خود یک کیف پول کاغذی امن بسازید.

سایت مذکور در واقع یک نرم افزاری می باشد که open source است و امنیت و اعتبار آن به جهت ساخت کیف پول کاملا تضمین شده است. سایت های مختلف دیگری هم هستند که شما می توانید به راحتی و با مراجعه به آن ها کیف پول کاغذی خود را بسازید اما در کل روند تمامی این سایت ها برای ایجاد کیف پول کاغذی و استفاده از آن کاملا مشابه می باشد.


کیف پول کاغذی


نکته قابل ذکر آن است که شما حتی می توانید به صورت آنلاین کیف پول کاغذی خود را بسازید و هم به صورت آفلاین اما بهتر است برای آن که امنیت کارتان بالاتر برود از روش آفلاین استفاده نمائید.

روش آفلاین برای ایجاد کیف پول بدین گونه است که شما می توانید برنامه کیف پول ساز خود را به راحتی دانلود نمائید و پس از آن کانکشن اینترنت خود را قطع نمائید تا به صورت آفلاین کیف پول خود را بسازید. اما در روش آنلاین بدین گونه است بدون آن که احتیاج باشد شما نرم افزار مورد نظرتان را دانلود نمائید، آن را مستقیما از سایت کیف پول مورد نظرتان را  بسازید.

پس نتیجه خواهیم گرفت که برای کیف پول کاغذی برای بیت کوین نیازی نخواهید داشت حتما به اینترنت متصل باشید با این حال حتی اگر هم میخواهید به صورت آنلاین این کاار را انجام دهید به شما پیشنهاد خواهیم کرد که پس از آن که صفحه سایت به صورت کامل لود شد، اینترنت خود را قطع کنید و آنگاه اقدام به ساخت کیف پول نمائید.

همچنین در آخر به شما توصیه خواهیم کرد که دقت داشته باشید سیستم شما آلوده به هیچگونه بد افزار یا ویروسی نباشد و قبل از اقدام به ساخت کیف پول موردنظرتان سیستم خود را به صورت کامل اسکن کرده و آنگاه پاکسازی نمائید و یا مرورگری را برای چنین کاری انتخاب نمائید که در آن از افزونه های معتبری استفاده کرده باشید.