معرفی 6 نوع آلت کوین برتر حوزه ارز دیجیتال

1399/03/13

سال 2017 را می توان به عنوان سال طلایی برای ارز دیجیتالی دانست، و آن دوران جزء سودآورترین سالی بوده است که نصیب پروژه های مختلف شده است. سال 2017 سالی بوده است که توجه عده ی بسیاری به فضای کریپتو جلب شد و همچنین سرمایه گذاری هایی هم در این خصوص داشته اند. میزان خرید و فروش بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتالی بالاتر رفته است و شرکت های بسیاری هم پروژه های خود را روی این ارزهای دیجیتالی سرمایه گذاری کرده اند.

اما پس از چندین ماه رونق بازار ارز دیجیتال و آلت کوین ها کمتر شد. با این وجود فرصت های بسیار خوبی برای سرمایه گذاران به وجود آمده است اما تنها لازم است که در این زمینه کمی حوصله به خرج دهند.

بیت کوین

عده ای از سرمایه گذاران چنین تصوری را دارند که این ارز دیجیتال برای آن که بتواند دوباره رشد چند هزار درصدی داشته باشد شانس بسیار کمی دارد. آن ها بر این باورند که این ارز دیجیتالی می تواند جایگزین های بهتری هم داشته باشد و دیگر خرید بیت کوین در این دوره نمی تواند سود چندانی داشته باشد و چنین عقیده ای دارند که آلت های کوین های جدید تری وجود دارد که تکنولوژی بسیار پیشرفته تری دارند.

هر روزی که میگذرد آلت کوین های جدید تری وارد بازار می شود که با توجه به ویژگی ها و قابلیت هایی که دارد همه را مجذوب خود کرده است. اما اگر بخواهیم رسالت اصلی این ارزهای دیجیتالی را دریابیم خواهیم دریافت که اصلی ترین هدف پیدایش این آلت کوین ها تمرکز زدایی بوده است که تا به حال بیت کوین توانسته است موفقیت خوبی در این زمینه داشته باشد.

پس بیان چنین موضوعی که ارزهای دیجیتالی دیگری می تواند به عنوان جایگزین خوبی برای بیت کوین باشد، اشتباه است.

ایاس

یکی از پروژه های خوبی که مناسب برای سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتالی می باشد ایاس است که با استفاده از آن می توان اپلیکشن هایی را ساخت که به صورت غیرمتمرکز یا همان Dapp می باشند و همچنین با استفاده از آن می توان قراردادهای هوشمندانه نیز ارائه داد.

برای آن که بخواهیم جایگاه ساخت پلتفرم های غیرمتمرکز (DApp) را تشخیص دهیم می توانیم ارزش کل بازار ارز دیجیتال را با یکدیگر جمع کرده که این پروژه ها می تواند اتریوم، ایاس و ترون باشد که رقیب بزرگی برای هم به شمار می آیند و با تقسیم آن بر بازار کل می توان سرمایه تقریبی به دست آمده از این بازار را به دست آوریم.

یکی از اصلی ترین مزیت های ایاس نسبت به اترویم میزان سرعت تراکنش آن و همچنین کارمزد صفر آن می باشد. همچنین برای ساخت اپلیکیشن هایی که بر پایه ی اتریوم می باشند بایستی از زبان برنامه نویسی Solidity استفاده کرد. با این تفاوت که برای ساخت اپلیکیشن های غیرمتمرکز در بستر ایاس نیازی نیست تا فرد دانش فنی خاصی داشته باشد و هرکسی قادر به راه اندازی چنین پلتفرمی خواهد بود.

اتریوم

اتریوم هم دارای نقاط قوت بسیاری می باشد که به عنوان ملکه ارزها شناخته شده می باشد.

با وجود آلت کوین هایی مانند ایاس و ترون که در زمینه ی ساخت اپلیکیشن های غیر متمرکز و همچنین ارائه قراردادهای هوشمند می توان از آن ها استفاده کرد اما اتریوم هنوز پیشتاز می باشد.

این آلت کوین برای نخستین بار در سال 2013 ارائه گردید که با مفهوم قراردادهای هوشمند ارائه گردید و با یک زبان برنامه نویسی کاملا متغیر به بازار عرضه شد. اتریوم از اتر (ETH) با عنوان رمزارز استفاده می کند که کاربرد آن برای اداره برنامه های مختلف مانند توکن می باشد.

ریپل

این آلت کوین به عنوان یکی از ارزهای دیجیتالی قابل تبادل شناخته شده می باشد که امروزه مورد استفاده قرار میگیرد و با توجه به این که توجه عده ی بسیاری از سرمایه گذاران به آن جلب شده است و همچنین با توجه به کوین بیس در معاملات خود آن را به رسمیت شناخته است بنابراین به عنوان یکی از قابل تبادل ترین ارزهای دیجیتالی می باشد.

با ورود ریپل به بازار ارز دیجیتال ی توان منتظر فراگیرشدن آن در بازار ارز دیجیتالی باشیم.

استلار

پروتکلی که این آلت کوین استفاده می کند همانند پروتکلی می باشد که ریپل استفاده می کند و حتی می توان گفت خصوصیت ترکیبی از اتریوم و ریپل را دارد و معمولا تراکنش های کوچک و ریز با استفاده از آن صورت میگیرد و تمرکز آن هم بیشتر بر روی چنین تراکنش هایی می باشد.

این موضوع نشان دهنده ی آن است که استلار کاملا مناسب برای تبادلات مالی روزانه می باشد و کاربرد بسیار مفیدی در مبادلات مالی روزمره دارد.

تتر

ارز دیجیتال  تتر پایدارترین ارز دیجیتال از نظر نوسان قیمت می باشد . و قیمت آن در محدوده 1 دلار آمریکا می باشد . و ارز دیجیتال پایداری برای سرمایه گذاری می باشد . برای خرید تتر و فروش تتر میتوانید در سایت بیت مهر ثبت نام کرده و بعد از انجام مراحل احراز هویت خرید و فروش تتر را به سادگی انجام دهید .