چگونه تتر خریداری کنم؟

1399/05/13

سوالات متداول درباره خرید تتر

انجام چنین کاری کاملا سلیقه ای می باشد و هرکس می تواند طبق روش های مختلفی تتر مورد نظر خود را خریداری نماید و با توجه به راهی که قرار است پیش برود، تتر بخرد. اما خوب بهتر است بدانید امروزه بسیاری از کاربران ایرانی برای خرید تتر از سایت های ایرانی یا همان صرافی های ایرانی استفاده می کنند.

آیا امکان خرید تتر بدون احراز هویت وجود دارد؟

شما این امکان را دارید از طریق شبکه های اجتماعی مختلفی مانند (گروه های تلگرامی) از افراد حقیقی بدون احراز هویت، تتر یا بیت کوین مورد نیاز خود را خریداری کنید اما انجام چنین کاری می تواند در آینده برای شما دردسرهای بسیاری به وجود بیارود و حتی به عنوان مجرم یا کلاه بردار نیز شناخته شوید.

یا روش های ارزان تری هم برای خرید بیت کوین یا تتر وجود دارد؟

بله بسیاری از کسانی که قصد دارند با قیمت کمتری بیت کوین مورد نیاز خود را خریداری نمایند می توانند از طریق استخراج کنندگان (ماینرها) این اقدام را انجام دهند. بدین صورت دیگر نیازی نخواهند داشت تا هیچگونه کارمزد یا هزینه ی مازادی را به صرافی پرداخت نمایند.

آیا حتما نیاز به خرید تتر یا بیت کوین وجود دارد؟

در واقع باید بگوییم تتر قیمت ثابتی دارد و در صورتی که شما تتر خریداری نمائید انگار دلار تهیه کرده اید اما درباره ی بیت کوین این موضوع متفاوت است و شما می توانید به جای آن که یک بیت کوین خریداری نمائید، حدود 0.001 آن را خریداری نمائید زیرا خود بیت کوین به واحدهای کوچکتری تبدلیل خواهد شد.

حداقل قیمتی که برای خرید بیت کوین وجود دارد چه میزان می باشد؟

شما می توانید با پرداخت هزینه ای حدود 100 هزار تومان، بیت کوین مورد نظر خود را خریداری نمائید. البته تعیین حداقل میزان مبلغ خرید بیت کوین بسته به صرافی می باشد که شما در آنجا فعالیت کرده اید.

اما بر روی کاغذ، می توانید به هر میزان مبلغی که می خواهید و پاسخگوی شبکه بیت کوین و صرافی می باشد بیت کوین مورد نظر خود را خریداری نمائید.

انتقال پول به صرافی و خرید تتر

صرافی های مختلفی در ایران در حوزه خرید و فروش تتر و بیت کوین در حال فعالیت می باشند که بسیاری از خریداران و فروشندگان آن افراد حقیقی می باشند که به نوعی می توان گفت این صرافی نقش واسط را ایفا خواهد کرد و هر سفارش جزئی در آن صورت بگیرد، آن صرافی مقدار کارمزدی را برای خود در نظر خواهد گرفت.

در بعضی دیگر از صرافی ها فعالیت کاربران در آن به گونه ای است که معامله مستقیما با خود کاربران صورت خواهد گرفت. بعضی از سایت ها بدین صورت می باشد که کاربران پس از خرید تتر یا بیت کوین مورد نظر خود آن را می توانند بر روی کیف پول های الکتریکی خود در سایت ذخیره نمایند و حتی در صورتی که بخواهید سرمایه ی ارز دیجیتال شما امنیت بیشتری داشته باشد می توانید تتر یا بیت کوین ذخیره شده در کیف پول شخصی خود را برداشت نمائید.

احراز هویت با مدارک شناسایی

در بعضی از صرافی های ارز دیجیتال، به ویژه در سایت های ایرانی، پس از آن که ثبت نام نمودید حتما باید تصویر مدارک شناسایی خود را برای احراز هویت به آن سایت بفرستید.

احراز هویت به این علت انجام خواهد داشت تا آن سایت یا صرافی اطمینان حاصل کند که شما همان فردی هستید که تتر خریداری کرده اید و چنین روش هایی برای جلوگیری از کلاه برداری و پولشویی احتمالی می باشد.

پس همانگونه که پیشتر ذکر کردیم شما می توانید برای گذران مراحل احراز هویت خود در صرافی های آنلاین تصاویری از مدارک شناسایی خود مانند کارت ملی و کارت بانکی خود را به صرافی بفرستید تا حساب شما مورد تآیید آن صرافی قرار بگیرد.

حتی بعضی از صرافی ها هستند که از شما یک تصویر سلفی برای احراز هویت می خواهند که این کار برای اطمینان بیشتر صورت میگیرد.

حال اگر بخواهیم عملکرد صرافی های ایرانی را با صرافی های خارجی مقایسه کنیم، باید ذکر کنیم که در صرافی های خارجی برای مبالغ پایین احراز هویت انجام نخواهد شد اما در صورتی که مشکوک شوند این کار صورت خواهد گرفت.

معمولا مراحل احراز هویت در سایت های خارجی با پاسپورت انجام می گردد و با توجه به تحریم هایی که برای کاربران ایرانی وجود دارد، احراز هویت با پاسپورت ایرانی صورت نخواهد گرفت.

البته سایت هایی که در آن احراز هویت اجباری می باشد مراحل انجام این کار را به کاربران خود آموزش خواهند داد.

تبدیل ارز دیجیتال تتر به بیت کوین

در صورت خرید تتر یا هر نوع ارز دیجتالی دیگر شما این قابلیت را دارید تا آن را در صرافی های بین المملی به بیت کوین تبدیل نمائید. برای انجام چنین کاری در بعضی مواقع شما باید حتما به صرافی های ایرانی معتبر مراجعه کرده و تتر مورد نیاز خود را خریداری نمائید و آنگاه می توانید آن را به بیت کوین تبدیل نمائید.

این روش در صورتی برای شما مفید خواهد بود که بخواهید تتر خریداری نمائید و آن را به بیت کوین تبدیل نمائید که این برای شما ارزان تر در خواهد آمد.