بهترین استخرهای استخراج بیت کوین در سال 2020

1399/03/02

شاید اصطلاح استخر استخراج بیت کوین به تازگی به گوشتان خورده باشد و تمایل داشته باشید برای خودتان یک کسب و کار خانگی راه بیاندازید و درآمد دلاری داشته باشید. و یا شاید هم مدت ها است که با بیت کوین کار می کنید و صاحب فارم هستید و الان به دنبال کسب سود بیشتر از استخرهای استخراج بیت کوین می باشید.

معرفی استخر استخراج بیت کوین


برای این که بتوانید این موضوع را بهتر درک کنید بهتر است موضوعی را به صورت مقدمه برای شما بیان کنیم، ماینرها در واقع همان استخراج کنندگان بیت کوین می باشند که همگی در زمینه ی استخراج بیت کوین و حل معمای آن فعالیت می کنند. در صورت حل این معماها، ماینرها می توانند ارز دیجیتالی بیت کوینی خود را دریافت نمایند.

جایزه ای که به هر ماینری در خصوص استخراج بیت کوین و حل معمای آن می رسد براساس قدرت او و تخصص وی می باشد که به آن هش پاور (hash power) نیز گفته می شود و برهمین اساس نیز می توانند جایزه ی خود را دریافت نمایند.

ماینرها برای آن که بتوانند جایزه ی خود را دریافت کنند باید به صورت مستقیم با بلاک ها سرو کار داشته باشند و آنگاه بتوانند ارز دبجیتالی خود را دریافت نمایند، این موضوع تا بدان جا ادامه پیدا کرد که استخرهای استخراج بیت کوین وارد دنیای ارز دیجیتال شدند.

در این مورد ماینرها می توانستند با استفاده از استخرها، قسمتی از بلوک را در اختیار داشته باشند و جایزه ای هم که به ماینرها تعلق میگرفت توسط همین استخرها توزیع میشده است.

پس از مدتی استخرهای استخراج بیت کوین کاملا بین ماینرها شناخته شدند و از همین روی دارای انواع مختلفی می باشند. نکته ی جالب توجه آن است که استخرهای بیت کوین در مقایسه با استخرهای دنیای واقعی که هرچقدر بزرگتر باشند بهتر هستند باید کوچک تر باشند، دلیل این مورد هم آن است که هرچقدر اندازه ی استخر بیت کوین کوچک تر باشد، میزان تراکنش کمتری از هش ریت ماینرها صورت میگیرد و این مورد هم به نفع استخراج کنندگان می باشد.

نکته ی جالب توجه دیگر آن است که چین دارای بیشترین استخر استخراج بیت کوین در دنیا می باشد. میزان رتبه بندی استخرها براساس توان هشت تحت کنترل استخر انجام می پذیرد.

چندین مورد از بهترین استخرهای استخراج بیت کوین در سال 2020

استخر AntPool (25.2%)

می توان گفت یکی از بزرگ ترین استخرهای استخراج بیت کوین، آنت پول می باشد که از نظر توان هش در چین رتبه بندی شده است. مدیریت و راه اندازی این استخر توسط بزرگ ترین تولیدکنندگان سخت افزار بیت کوین صورت میگیرد که با استفاده از فناوری Bitmain انجام می شود.

در صورتی که تصمیم به ایجاد یک استخر در سایت AntPool دارید احتیاجی به پرداخت هیچگونه هزینه ای نخواهید داشت. اما برای انجام استخراج در این استخر باید نرم افزار مربوطه را همراه با دستگاه استخراج نصب نمائید این نرم افزار به گونه ای طراحی شده است که رابط کاربری آن بسیار حرفه ای می باشد و سودی که ماینرها از استخراج خود به دست می آورند در این نرم افزار قابل مشاهده می باشد و همچنین میزان هش ریت ماینرها را در هر زمانی که تمایل داشتید بررسی نمائید.

استخر Slush Pool (2.6%)

نخستین استخری که در سال 2010 راه اندازی گردید این استخر بود که با عنوان Bitcoin Pooled Mining Server راه اندازی شد. این سایت نخستین بلاک چین خود را در سال 2012 ایجاد کرد و از آن زمان به بعد تا به حال حدود 15000 بلوک نیز استخراج شده است.

در واقع استخر Slush Pool در کشور چک توسط شرکت Satoshi labs راه اندازی شده است. همچین این شرکت توانسته است اولین کیف پول آفلاین بیت کوین را ارائه دهد.

این استخر با توجه به این که از شیوه امتیاز محور خود انحصاری استفاده میکرده است و همچنین سهم های قبلی دارای برتری کمتری در شروع هر دوره به نسبت سهم های جدید بودند از همین روی به کارگیری این شیوه موجب شد تا میزان تقلب توسط ماینرها و تغییر استخر در وسط دوره کاهش یابد.

همچنین این سایت امکانی را برای تازه کاران در اختیار گذاشته است که در صورتی که تازه وارد استخر Slush Pool شده اند، بتوانند از نسخه ی دموی آن استفاده کنند و به نحوی به صورت آزمایشی تجربه ی استخراج بیت کوین را داشته باشند.

اطلاعاتی که از ماینرها در اختیار استخراج کنندگان قرار میگیرد به صورت تصویری می باشد که این اطلاعات به صورت منظمی به روزرسانی خواهند شد و همچنین اخبار این استخر از طریق شبکه های اجتماعی مورد اشتراک قرار خواهد گرفت.

استخر F2Pool (5.4%)

این استخر هم یکی از بزرگ ترین استخرهای بیت کوینی در چین می باشد که راه اندازی آن از سال 2013 صورت گرفته است. در این استخر علاوه بر استخراج بیت کوین، امکان استخراج ارزهایی مانند لایت کوین، اتریوم و زدکش را نیز خواهید داشت.

در استخراجی که در استخر F2Pool صورت میگیرد میزان سختی شبکه براساس توان هش صورت میگیرد. زبان این سایت انگلیسی می باشد و به همین دلیل ایرانیانی که آشنایی با زبان انگلیسی داشته باشند می توانند به راحتی با آن کار کنند.

استخر BTCC Pool (7.3%)

فعالیت این استخر چینی از سال 2014 شروع شده است، این شرکت که در زمینه ی ارزهای دیحیتالی فعالیت می کنند، دارای صرافی، کیف پول و بیت کوین فیزیکی می باشد که چنین عواملی می تواند مصداق معتبر بودن این استخر باشد. این سایت دارای یک اکانت رسمی wechat می باشد که استخراج کنندگان می توانند به وسیله ی آن میزان توان هش، توان هش استخر و شبکه را به صورت نموداری و با جزئیات کامل بررسی نمایند.