معرفی صرافی Bitfinex

1399/03/03

بیت فاینکس به یونانی بیت فینکس گفته می شودو یکی دیگر از صرافی ها و تجارتخانه هایی در بین 4 صرافی در دنیا می باشد که درحوزه مبادله ارز دیجیتال فعالیت می کند و توانسته است در این زمینه جایگاه ویژه ایرا پیدا کند.

مقر اصلی دفتر بیت فاینکس در هنگ کنگ میباشد اما این صرافی به یک شرکت آمریکایی به نام iFinex Inc تعلق دارد.

می توان گفت این صرافی از سال 2014 به عنوانیکی از صرافی های برتر در زمینه مبادله بیت کوین شناخته شده است که حدود 10 درصداز معاملات جهان در آن انجام می شود.

اما این اواخر معاملاتی که در صرافی bittrex انجام می شود مقداریبیشتر از معاملاتی می باشد که در بیت فاینکس انجام میگیرد و به گونه ای این دوصرافی به عنوان رقیب بزرگی برای هم به شمار می آیند.

هک شدن در سال 2016

این صرافی و تجارت خونه دیجیتالی با توجه به برتری که دارد اما با نقص های امنیتی هم رو به رو بوده است. مشکلات امنیتی این سایت و همچنین عدم همکاری آن با سایت دیگر موجب شده است تا نقاط ضعفی هم داشته باشد.

موضوع قابل ذکر است که همین صرافی  در سال 2016 مورد حمله ی هکرها قرار گرفت وحدود 72 میلیون دلار از درآمد بیت کوین مشتریان آن به سرقت رفت. اما پس از مدتی این صرافی خسارت وارده را به کاربران خود جبران کرد و تمام مبالغ سرقت رفته را به آن ها برگرداند و همین موضوع باعث شد تا اعتبار از دست رفته را دوباره به دست بیاورد.


صرافی ارز دیجیتال بیت فینکس

فعالیت های اصلی

این صرافی بیشتر با ارزهای دیجیتالی مانندبیت کوین و اتریوم سروکار دارد و شما قادر خواهید بود با خرید بیت کوین و اتریوم وپس از انتقال آن به این صرافی، مبادلات ارزی دیجیتالی خود را انجام دهید. همچنین این صرافی ارائه دهنده ی انواع مختلفی از کیف پول های ارز دیجیتال می باشد.

کارمزد

یکی از نکات مهمی که برای کاربران در هنگام کار با یک سایت صرافی قابل توجه می باشد، میزان کارمزدی می باشد که آن سایت برای انجام تراکنش در نظر گرفته است.

بیت فاینکس دو مدل کارمزد را در انجام تراکنش ها در نظر گرفته است که به صورت زیر می باشد:

Market fees: در صورتی پرداخت خواهدشد که شما قصد داشته باشید در سایت bitfinexسرمایه گذاری نمائید و ارز خود را در آنجا قرار دهید.

Taker fees: در صورتی دریافت میگردد که قصد داشته باشید از بیتفنکس، ارز دجیتالی خریداری نمائید.

این صرافی برای هر تراکنش حداکثر میزان 0.2درصد کارمزد در نظر گرفته است. در صورت برداشت از حساب و یا واریز به آن هیچگونه کارمزدی در نظر گرفته نمی شود.

کار با کاربران ایرانی

تعدادی زیادی از کشورهای دنیا می توانند ازخدمات این صرافی بهره مند گردند و در آن تبدیل ارزهای خود را انجام دهند و یاارزهای دیجیتالی خود را به دلار تبدیل نمایند، اما قوانین استفاده از این سایت بدین گونه است که به کشورهایی مثل ایران، بوسنی، کره شمالی، عراق، سوریه، اتیوپی،اوگاندا، وانواتو و یمن نیز خدمات ارائه نمی دهد.

همچنین می توان گفت این صرافی از سال 2018،محدودیت هایی را برای کاربران آمریکایی به وجود آورده است.

به نحوی بزرگ ترین حجم معمالات در جهان درحوزه ی ارز دیجیتال در صرافی بیت فاینکس صورت میگیرد و اداره ی آن طبق  قوانین ویرجین انگلیس صورت میگیرد.

صرافی bitfinex از جمله صرافی هایی می باشد که دارایحاشیه هایی بوده است. با توجه به نزدیک بودن ارتباط این صرافی با ارز دیجیتالی تترموجب شده است چندین بار به میز محاکمه کشیده شود.

عده ای هم بر این عقیده می باشند که سرمایهگذاران و سهامداران تتر و بیت فاینکس با یکدیگر مشترک می باشند.

ثبت نام بدون احرازهویت

یکی از ویژگی های ممتازی که این صرافی بهنسبت دیگر رقبایش دارد آن است که فرآیند ثبت نام و احراز هویت در آن به آسانی صورت میگیرد.

KYC به مسیری در طی ثبت نام گفته می شود که مشتری نیاز به تایید هویت برای ادامه ی روند ثبت نام خواهدداشت تا بتواند به صورت کامل از خدمات آن سایت استفاده کند. در صرافی بیتفینکس میتوانید تنها با تایید ایمیل خود، حساب کاربری خود را تایید نمائید و نیاز به طیمراحل پیچیده و طولانی نخواهید داشت.

در صورتی که قصد فروش تتر را داشته باشید وبخواهید از آن استفاده نمائید و برای آن که بخواهید رمز ارز خود را سریعا برداشت نمائید باید این روند را انجام دهید. اما اگر بخواهید از خدمات دیگر این صرافی بهره ببرید نیازی به تایید ایمیل نخواهید داشت.

پشتیبانی از چند زبان

بیت فاینکس قابلیت پشتیبانی از چندین زبانروسی و چینی و انگلیسی را دارد.

اپلیکیشن تلفن همراه

بیت فاینکس هم مانند دیگر صرافی ها برای دسترسی بهتر کاربرانش نسخه های موبایلی از سایت خود را ارائه داده است که به صورت نرم افزار اندروید و iosمی باشد.

با نصب این نرم افزار قادر خواهید بود بهامکانات بسیاری از این صرافی دست یابید. به طور مثال خرید و فروش ارزهای خود را انجام دهید، قیمت ها را مشاهده نمائید و سفارشات مختلفی را هم در آن ثبت نمائید وهمچنین به امکانات دیگری هم دسترسی کافی داشته باشید.

ارزهای تحت پوششبیتفینکس

حدود 100 ارز دیجیتالی و فیات در این صرافی پشتیبانی می شود و همچنین می توانید واریزهای خود را در این صرافی با ارزهای دیجیتالی انجام دهید.

یورو – دلار – ین ( ژاپن) – تتر و بیت کوین،اترویم، رپیل و ....