سوالات متداول در مورد بیت کوین

بیت کوین چگونه به دست می آید؟

با طی فرآیندی که با استفاده از ماینر برای استخراج بیت کوین صورت میگیرد (ماینینگ)، بیت کوین تولید خواهد شد. فرایند استخراج بیت کوین توسط ماینرها و استخراج کنندگان صورت میگیرد و بدین وسیله تراکنش های شبکه مورد تایید قرار خواهد گرفت. استخراج بیت کوین همچنین موجب بالا رفتن امنیت شبکه می شود. کدام کلمه درست است؟ "بیت کویین" یا " بیت کوین"؟ بیت کوین در لغت انگلیسی به صورت Bitcoin می باشد. در واقع اگر بخواهیم کلمه ی بیت کوین را مورد بررسی قرار دهیم این کلمه از تلفیق دو کلمه ی “bit” و “coin” تشکیل شده است. در علوم رایانه ای، بیت به معنای کوچکترین واحد اطلاعاتی است که در سیستم سخت افزاری و نرم افزاری به صورت صفر و یک می باشد. "coin" هم به معنای سکه می باشد. پس به کارگیری کلمه ی بیت کویین کاملا اشتباه می باشد.

چه کسی سازنده ی بیت کوین می باشد؟

بیت کوین توسط یک شخص یا گروه ناشناسی به نام ساتوشی ناکاموتو ایجاد شده است. این شخص یا گروه در سال 2008 ایده ی ساخت بیت کوین را مطرح نمود تا آن جا که در اوایل سال 2009 شبکه بیت کوین شروع به فعالیت نمود. فرضیه های گوناگونی در رابطه با این شخص یا این گروه وجود دارد که تا به حال هویت آن هنوز مشخص نشده است. خرید بیت کوین - خرید تتر

آیا خرید بیت کوین قانونی است؟

معاملات و همچنین فرآیندی که در خصوص استخراج بیت کوین صورت میگیرد، در چهارچوب قانون مشخصی است که در کشورهای گوناگون متفاوت می باشد. در حال حاضر استخراج بیت کوین در ایران شناخته شده به صورت یک صنعت می باشد و کسانی که به عنوان ماینینگ در حوزه ی استخراج این ارز دیجیتال مشغول به فعالیت هستند حتما باید مجوز لازم در این خصوص را داشته باشند.

قیمت بیت کوین برچه اساسی تعیین می گردد؟

در واقع چیزی که تعیین کننده ی قیمت بیت کوین می باشد مانند دیگر کالاها و دارایی ها، میزان عرضه و تقاضای آن در بازار ارز می باشد. در هنگام خرید و فروش بیت کوین موارد مختلفی تعیین کننده ی قیمت بیت کوین می باشد که این موارد می تواند شامل قانون گذاری کشورهای بزرگ اقتصادی، ممنوعیت ها و وضعیت شبکه باشد. آیا هاوینگ بیت کوین می تواند به عنوان عاملی برای افزایش قیمت آن باشد؟ در رابطه با هاوینگ موارد مختلف بسیاری در مطاب قبل ذکر کردید، هاوینگ در واقع نصف شدن پاداش استخراج بیت کوین در هر 4 سال یک بار نیز می باشد. در طول تاریخ، هاوینگ بیت کوین می تواند موجب افزایش قیمت آن شود. در صورت کاهش عرضه براساسی اصولی که در عرضه و تقاضا وجود دارد این رویداد می تواند تغییر کند و بیت کوین با افزایش قیمت مواجه گردد. پس از آن که تمامی بیت کوین ها استخراج شد چه اتفاقی خواهد افتاد؟ هاوینگ یک دوره ی 4 ساله دارد که پیش بینی می شود در سال 2140 تمامی بیت کوین ها استخراج خواهد شد و پس از آن دیگر بیت کوینی باقی نخواهد ماند تا بتوان آن را استخراج کرد. پس با این وجود ماینرها با چه حسابی در این شبکه فعالیت خود را ادامه دهند و به چه دلیل همچنان به کار استخراج مشغول باشند؟ در واقع درآمد ماینرها نه تنها از راه پاداش استخراج ها تامین می گردد، بلکه از طریق کارمزد تراکنش ها نیز به دست می آید. پاداش استخراجی که برای ماینرها در نظر گرفته شده است پس از حدود 20 الی 30 سال پس از انجام چندین هاوینگ دیگر، به شدت کاسته خواهد شد و به حدی خواهد رسید که ارزش آن در برابر کارمزدی که برای تراکنش ها تعلق می گیرد بسیار کم و ناچیز خواهد بود. با این حساب قبل از فرا رسیدن سال 2140، تمام سودی که از استخراج بیت کوین به دست می آید تمام از کارمزد تراکنش ها به دست می آید. پس از آن که تمام بیت کوین ها استخراج شد، ماینرها هم به عنوان تاییدکنندگان تراکنش به فعالیت خود در شبکه ادامه خواهند داد.

آیا بیت کوین یک حباب است؟

در زمینه ی خرید و فروش بیت کوین، میزان نوساناتی که در قیمت بیت کوین صورت میگیرد به صورت دوره ای پیش خواهد آمد، پس امکان دارد عده ای این تصور را داشته باشند که بیت کوین یک حباب است. در واقع بیت کوین یک نوع ارز دیجیتالی است که بسیار کمیاب است و همچنین دوام آن از هر پول دیگری بیشتر می باشد و همچنین کاربردهای آن روز به روز در حال گسترش است با این وجود باز هم فکر می کنید بیت کوین یک حباب است؟ افزایش قیمتی که برای بیت کوین به صورت شدید اتفاق می افتد این تصور را در ذهن عده ای از اقتصاد دانان و تحلیلگران می اندازد که سرمایه ای که برای آن صرف می شود، یک حباب است در حالیکه اینگونه نیست. در واقع بیت کوین را نمی توان به عنوان یک حباب شناخت به دلیل آن که هم دوام بسیار بالایی دارد و همچنین تعداد آن محدود است و از سوی دیگر میزان کاربرد آن روز به روز در حال افزایش است. برای خرید تتر و خرید بیت کوین میتوانید ابتدا ثبت نام کنید و از سایت بیت مهر خریداری نمایید