ویژگی شبکه های ویزاکارت و مستر کارت

حتما بسیار این مورد را شنیده اید عده ی بسیاری که به خارج از ایران سفر می کنند یا حتی در هنگام ورود به کشور دیگر، پول و سرمایه ای که با خود به صورت نقدی آورده اند را از دست داده اند، حال این اتفاق می تواند یا به علت سرقت پیش بیاید و یا این که بر اثر اتفاقی یا سهل انگاری فرد پول خود را گم کند.
ما می توانید با داشتن کارت اعتباری و یا خرید مستر کارت که این کارت ها دارای سطح امنیتی بسیار بالایی می باشند از خطرات احتمالی که امکان دارد در طول سفر برای شما پیش بیاید در امان بمانید. با داشتن یک کارت اعتباری در سفر خود می توانید تجربه ی یک سفر لذت بخش را بدون نگرانی و دغدغه ی از دست دادن پول خود داشته باشید. در این مبحث نیز قصد داریم شما را با دو شبکه ی ویزا کارت و مستر کارت آشنا سازیم و دریابیم که خرید مستر کارت چه کاربردهایی می تواند داشته باشد.
مخاطبان گرامی قبل از ان که بخواهیم شما را با دو شبکه پرداخت ارزی ویزا کارت و مستر کارت آشنا سازیم، نکته ای را خاطر نشان می کنیم که شما می توانید با استفاده از خدمات صدور آنی ویزا کارت یا خرید مستر کارت مجازی، در زمانی بسیار کوتاه این کارت ها را تهیه نمائید و همانگونه که پیش تر ذکر کردیم با استفاده از این کارت های اعتباری قادر خواهید بود در سایت های مختلف آنلاین خارجی مانند آمازون و یا در آزمون هایی مانند تافل ثبت نمائید.
strong> اطلاعاتی درباره ی شبکه ویزا کارت و مستر کارت در وهله ی اول باید این موضوع را بدانیم که شبکه های ویزا کارت و مستر کارت هیچکدام به صورت خودکار مانند بانک عمل نمی کنند، این شبکه ها مانند شبکه های شتاب می باشند که در ایران مورد استفاده قرار میگیرد.
ویزاکارت و مستر کارت
اما تفاوتی که این شبکه ها با شبکه های شتاب دارند این است که فعالیت آن به صورت بین المللی می باشد و حتی در صورتی که در دورافتاده ترین روستا در آفریقای جنوبی یا در نیویورک باشید و به هر نقطه از دنیا که قدم بگذارید می توانید از این ویزا کارت ها یا مستر کارت ها استفاده نمائید و از خودپردازها و پایانه فروش آن بهره ببرید.
بانک ها می توانند جزئیات ویژگی ویزا کارت ها و مستر کارت ها را مشخص کنند بدینگونه که بانک ها می توانند ویزا کارت ها را به صورت ارزهای مختلف به شما بدهند یا به صورت ارز دلاری یا ارز درهمی که انجام این کار باز هم توسط بانک های مختلف متفاوت می باشد، به طور مثال امکان دارد یک بانک دیگر ویزا کارتی را به صورت ارز یورویی به شما ارائه دهد. با این حال می توان گفت هر بانکی با توجه به استاندارد موردنظرش کارت های اعتباری را به مشتریان ارائه می دهد.
پس این موضوع مشخص است که در دنیای ویزا کارت و مستر کارت ها هیچگونه ویژگی ثابت و از پیش تعیین شده ای وجود ندارد و بانک ها قادر خواند بود تا کارت های اعتباری را به صورت دسته بندی شده و حتی با نام مشتری به او ارائه دهند.
شبکه های ویزا کارت و مستر کارت ارائه دهنده ی گسترده ترین خدمات مالی می باشند. عده ای بر این باورند که خرید ویزا کارت بیشتر در آمریکا انجام می شود و خرید مستر کارت بیشتر در اروپا انجام خواهد گرفت، اما قابل ذکر است که در هرجای دنیا که لوگوی این شبکه ی مالی وجود داشته باشد شما قادر خواهید بود فعالیت های مالی خود را توسط آن انجام دهید و یا از آن برداشت کرده و خرید اینترنتی خود را انجام دهید.

 آشنایی با مزیت ها و مشخصات شبکه ویزا کارت و مستر کارت

طبق موارد ذکر شده در ابتدای مطلب، با خرید مستر کارت و ویزا کارت قادر خواهید بود سفری امن و راحت و بدون نگرانی و دغدغه ی از دست دادن پول نقد خود داشته باشید.
امکان دارد تصمیم داشته باشید که در سایت خارجی خرید خود را انجام دهید و از نحوه ی پرداخت اطلاعات کافی ندارید. شاید با مراجعه به صفحه ی پرداخت به چشمتان خورده باشد که یکی از روش های پرداخت در این سایت استفاده از دبیت کارت یا همان کردیت کارت می باشد. بهتر است بدانید یکی دیگر از خدماتی که توسط این کارت های اعتباری ارائه داده می شود این است که شما می توانید پرداخت اینترنتی خود را در تمامی سایت هایی که دارای لوگوی ویزا کارت و مستر کارت می باشند انجام دهید. شما با خرید یکی از این کارت های اعتباری و با استفاده از sms بانک و اینترنت بانک قادر خواهید بود پرداخت اینترنتی خود را بدون هیچگونه نگرانی از لحاظ امنیتی و تنها با داشتن شماره کارت و تاریخ انقضا و cvv درست انجام دهید. این کارت های اعتباری از آن لحاظ دارای امنیت بالایی می باشند به دلیل آن که دارای رمز امنیتی بسیار بالایی می باشند و این کارت ها دارای 3d sequre می باشند.
با خرید مستر کارت قادر خواهید بود حواله ی بانکی خود را حتی در خارج از کشور دریافت نمائید، بدین صورت که اگر می خواهید درآمد ارزی خود را از سایت های خارجی دریافت نمائید و از نحوه ی دریافت اطلاعات کافی ندارید، و یا اگر شخصی از دوستان یا بستگان شما که در خارج از کشور زندگی می کنند و می خواهند به شما در ایران پول ارسال نمایند می توانید با استفاده از تنها یک شماره حساب و کدی به نام سوییفت و دیگر موارد که در هنگام تحویل کارت به شما ارائه داده می شود به راحتی مبلغ مورد نظر خود را دریافت نمائید و مستقیم به موجودی حساب شما واریز گردد.
با استفاده از کارت های اعتباری می توانید مبلغ مورد نظر خود را از دستگاه های pos یا خودپرداز به ارز داخلی همان کسور برداشت نمائید، این ویژگی همچنین در ایران وجود دارد و می توانید به صورت ریالی مبلغ مورد نیاز خود را برداشت نمائید.
این کارت های اعتباری می تواند به دفعات مختلف شارژ شود به گونه ای که حتی اگر موجودی کارت شما تمام شود می توانید به راحتی آن را شارژ نمائید. این کارت ها به صورت مادام العمر به حساب های بانکی (دبیت کارت ها) متصل می باشند که مانند کارتهایی که توسط بانک های ایرانی صادر می شوند میتوانید پس از منقضی شدن آن درخواست صدور و تمدید آن بدهید.