نکات مهم خرید و فروش تتر

این روزها با توجه به شناخته شدن ارزهای دیجیتالی مباحث بسیار مختلفی در حوزه ی آن و شرکت های بلاک چین صورت گرفته است، به خصوص ارزهای دیجیتالی مانند تتر یا بیت کوین که کاملا شناخته شده می باشند و تقریبا از آن در خیلی جاها صحبت شده است. اما سوال اینجاست که تتر چیست؟ و خرید و فروش تتر چه مزیت و معایبی خواهد داشت؟
همانگونه که قبلا ذکر کردیم تتر یا همان USDT مدل دیگری از ارز دیجیتالی می باشد که ارزش واحد پولی آن کاملا همتراز با دلار جهانی می باشد. اصلی ترین ایده ای که موجب شکل گیری تتر بود نیازسنجی بازار دیجیتال به یک ارزدیجیتال پایدار بود که بتوانند همانند دلار دیجیتال فعالیت داشته باشد.
در واقع نگرانی و دغدغه هایی درباره ی خرید تتر وجود دارد که بهتر است هر کاربری از آن مطلع باشد. یکی از نگرانی هایی که در این خصوص وجود دارد آن است که هنوز تتر توسط عده ای از شرکت ها و سازمان ها یا حتی دولت ها به رسمیت شناخته نشده است. همچنین مورد دیگری که درباره ی تتر وجود دارد آن است که اقتصاد این ارز دیجیتالی به مرکز واحد پول دلار محدود شود. همچنین این که عده ای از کاربران بیتفینکس به گروه کابران تتر پیوسته اند هم خود می تواند موضوع قابل تاملی باشد.
(بیتفینکس یک صرافی گسترده ای است که این امکان را به کاربران خود خواهد داد تا با استفاده از تتر USDT تجارت های حاشیه ای انجام دهند و با انجام این کار به نوعی بتوانند قدرت مالی داشته باشند.) البته این احتمال وجود دارد که قیمت یکسان تتر در مقایسه با دلار همیشه وجود نداشته باشند و در عوض به کاربران آن وام تعلق بگیرد که این خود نیز در این حیطه می تواند مسئله ی جدی باشد.
به بیان دیگر، بعضی از این ملاحظات به ماهیت تمرکز این ارز دیجیتال USDT بر می گردد. مسئله ی دیگری که در این خصوص وجود دارد آن است که مردم عامی نمی توانند تایید سیستم هایی که در آن تتر در تلاش است به وسیله ی اسناد، بلاکچین عمومی و ممیزی های خاص آن را به اثبات برسانند.
تمامی مزیت ها و معایبی که درباره ی خرید تتر ذکر کردیم، نکات ضرروی بود تا بخواهیم یک الگو را توضیح دهیم. بدین شرح که تتر می تواند به عنوان یک جایگزین قطعی برای دلار در فضای ارز مجازی، به وسیله ی یک واحد مرکزی انجام شود آنگاه می توان تمامی انتظارات و امکانات را بر روی آن مطابقت داد.
نکات مهم خرید و فروش تتر
این عمل طعنه آمیز به نظر خواهد آمد، به دلیل عدم اعتمادسازی و متمرکزسازی که ارز مجازی در نخستین اهداف خود سعی می کرد از آن دوری کند. اما اصلی ترین مسئله ی جدی در این خصوص این است با توجه به آن که تتر از فناوری بلاکچین استفاده می کند اما یک رابط هوشمند غیرمتمرکز توزیع شده نمی باشد. تتر شرکتی می باشد که اداره ی آن توسط انسان ها صورت میگیرد و با این حال امکان خطای انسانی هم وجود خواهد داشت با این حال این شرکت توصیه کرده است که به آن اعتماد شود. همین مورد هم درباره ی بیتفینکس مصداق می باشد. بیتفینکس تنها یک شرکت می باشد و نه یک صرافی همتا به همتای غیرمتمرکز.
با توجه به این که امروزه مبادلات متمرکز کاربردهای بسیاری دارند بدین علت می باشند که روش استفاده از آن ها راحت تر و آسان تر نیز می باشد. این مورد دلیل بسیار محکمه پسندی است که خرید و فروش تتر و استفاده از آن قطعا به خوبی می تواند نیاز امروز بازار دیجیتال را برطرف کند.
در پایان، با توجه به ماهیت تمرکز تتر هیچگونه آسیبی به این شرکت وارد نخواهد گردید، همچنین با توجه به روند همکاری با بیت کوین، USDT در کنار Ripple و XPR مورد استفاده قرار گرفته است. ( بدین معنا که عده ی بسیاری از شرکت ها هستند که با بسیاری از ارزهای دیجیتالی کار می کنند و تنها بر روی چندین نوع ارز دیجیتالی تمرکز خاصی ندارند).
به هرحال نگرانی در این خصوص را باید کنار گذاشته و مبحث اصلی ما در این است که تتر با توجه به کارایی و عملکردی که در زمینه ی ارز دیحیتال دارد توانسته است به عنوان یکی از مهم ترین ارزهای دیجیتالی به ویژه در مبادلات اصلی کشورهای مختلف مورد استفاده قرا بگیرد و به دلیل کارایی و ویژگی هایی که دارد تواسته است روند مبادلات را بسیار روان و آسان نماید.
با توجه به این موضوع که ثابت شده است ارزش واحد پولی تتر کاملا برابر با دلار می باشد، به خصوص این که با خرید تتر خواهید توانست در بیتفینکس، مبادلات مالی خود را انجام دهید، به این نتیجه خواهیم رسید که می توان از تتر بیشتر از آن چه تصور داریم انتظار داشته باشیم و کارایی مختلفی خواهد داشت.
اگر بخواهیم ملاحظات و نگرانی هایی که در خصوص تتر وجود دارد را کنار بگذاریم، به این نتیجه ی مفید خواهیم رسید که تتر توانسته است عملکرد خوبی در این زمینه داشته باشد و می تواند به عنوان یکی از مهم ترین فضای ارائه دهنده ی ارز دیجیتال مورد استفاده قرار بگیرد.