معرفی چندین صرافی معتبر برای خرید بیت کوین

برای آن که بتوانید به بازار ارز دیجیتال ورود پیدا کنید و از طریق صرافی های معتبر داخلی و خارجی، خرید و فروش بیت کوین را انجام دهید، باید حتما به صرافی هایی مراجعه نمائید که هم اعتبار لازم را داشته باشند و هم شناخته شده باشند. با این حال قصد داریم در این مبحث به معرفی صرافی های معروف داخلی و خارجی و شاخص ترین های آن ها بپردازیم که در حوزه ی فروش و خرید بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتالی فعالیت می کنند. اما قبل از آن که بخواهیم این نوع از صرافی ها را معرفی نمائیم بهتر است شما را با 2 مدل از صرافی کارگزار و معاملاتی آشنا سازیم. خرید بیت کوین - خرید تتر

تفاوت های بین صرافی کارگزار و معاملاتی

2 مدل صرافی وجود دارند که در حوزه ی ارز دیجیتال فعالیت می کنند.
صرافی کارگزار: تعدادی از این صرافی ها هستند که خرید و فروش بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتالی در آن به صورت مستقیم انجام می شود و در مقابل پول فیات مانند دلار یا ریال دریافت خواهند کرد.
صرافی معاملاتی (Trading Exchange): در مقابل، مدل های دیگری از صرافی ها موجود می باشند که به عنوان واسطه بین خریدار و فروشنده ارز دیجیتال عمل می کند و آن ها را با هم مرتبط می کند.
نکته ی دیگری که در خصوص ارزهای دیجیتالی معاملاتی وجود دارد آن است که خریدار و فروشنده می توانند قیمت ارز دیجیتالی را مشخص کنند، اما قیمت ارزهای دیجیتالی توسط صرافی ها مشخص می شود.

چگونه می توان از معتبر بودن و قابل اطمینان بودن یک صرافی مطمئن بود؟

قبل از آن که بخواهید ترید ارز دیجیتال و یا فروش و خرید بیت کوین را در یک صرافی انجام دهید و در آن معامله ای انجام دهید، تاکید می کنیم که حتما باید از معتبر بودن آن صرافی اطمینان حاصل یابید. به هیچ عنوان از صرافی هایی که نمیشناسید استفاده ننمائید.
با این حال قبل از آن که بخواهید صرافی ارز دیجیتال مورد نظرتان را انتخاب نمائید باید حتما یک سری موارد را در نظر داشته باشید:
حتما داشته باشید که دامنه ی صرافی در لیست Scam نباشد. ( سایت های Scam سایت های کلاهبرداری و متقلب هستند)
در هنگام بررسی صرافی مورد نظرتان بر روی لینک های آنلاین کلیک ننمائید.
از کاربران و سرمایه گذارانی که در این صرافی فعالیت می کنند حتما پرس و جو نمائید تا بتوانید از معتبر بودن آن اطمینان یابید.
میزان اعتبار بودن صرافی در بازار را مورد بررسی قرار دهید.
در این زمینه تحقیقات لازم را داشته باشید که چه کسانی یا چه تیمی کار مدیریت صرافی را انجام می دهند و صرافی از چه تکنولوژی استفاده می کند؟
چه کسانی در این صرافی سرمایه گذاری می کنند و چه مقدار سرمایه ای در آن در حال گردش می باشد؟
بررسی نمائید که چه آدرس هایی در آن بیت کوین صرافی نگهداری می شود.
فعالیت های صرافی را در سایت های مختلف، بلاگ ها و شبکه های اجتماعی مختلف بررسی نمائید تا اطمینان حاصل کنید این صرافی به روز است و برای کسب و کار خود هزینه می کند.
معرفی چندین صرافی معتبر خارجی برای خرید و فروش بیت کوین

صرافی ارز دیجیتال معاملاتی Binance

یکی از صرافی های معتبر خارجی که در زمینه ی فروش و خرید بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتالی فعالیت می کند Binance می باشد که با توجه به خدمات بسیار خوبی که ارائه می دهد توانسته است مشتریان زیادی را به خود جذب نماید.

ویژگی های پلتفرم Binance

برای کاربران خود صندوق دارایی در نظر گرفته است که دارای امنیت بالایی می باشد و Binance SAFU نام دارد: عملکرد این صندوق به گونه ای است که می تواند 10 درصد از تمام هزینه های مبادلاتی دریافت شده را به کاربران در صورت هک شدن بازگرداند. این صرافی ارز دیجیتال مخصوص به خود را دارد (BNB; Binance Coin): کاربران با فعالیت در این صرافی می توانند در معاملات خود صرفه جویی نمایند.

صرافی کارگزار و معاملاتی Coinbase

یکی دیگر از صرافی هایی که در زمینه ی خرید و فروش بیت کوین و معاملات ارز دیجیتال فعالیت می کند Coinbase می باشد که هم به عنوان صرافی کارگزار و هم معاملاتی شناخته شده می باشد. بدین معنا به جای آن که شما اقدام به خرید بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتالی به صورت واسطه نیز داشته باشید می توانید ارز دیجیتالی مورد نظرتان را به طور مستقیم از Coinbase خریداری نمائید.

صرافی معاملاتی Bittrex

این صرافی یک پلتفرم ارز دیجیتالی است که در ایالات متحده مستقر می باشد و در آن امکان معاملات بیش از 250 رمزارز برای کاربران مختلف وجود دارد. ویژگی های مختلف پلتفرم Bittrex در آن می توانید حجم بزرگی از معاملات بیت کوینی را در اختیار داشته باشید. کاربران می توانند خرید و فروش ارز دیجیتالی را در این صرافی با قیمت موردنظرشان انجام دهند. تراکنش ها به سرعت انجام می شود. از دو نوع حساب پشتیبانی خواهد کرد اصلی ( در روز می توانید حداکثر 2 بیت کوین برداشت نمائید) و حساب پیشرفته ( حداکثر بودجه برداشت در روز 100 بیت کوین می باشد)

صرافی کارگزار Coinmama

ن صرافی جزء آن دسته از صرافی های کارگزار قرار میگیرد که افراد می توانند در آن به سرعت ترین حالت ممکن و به صورت مستقیم اقدام به خرید و فروش بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال نمایند.