خرید و فروش بیت کوین در ایران

در این چند سال اخیر، عده ی بسیاری به فروش و خرید بیت کوین و همچینن ارزهای دیجیتالی مختلف دیگر روی آورده اند. با این حال می توان گفت با توجه به روندی که ارزهای دیجیتالی در پیش دارند، آینده ی درخشانی در پیش خواهند داشت به همین دلیل است که عده ای از سرمایه گذاران این روزها تصمیم به خرید و فروش بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتالی دارند.
روش های گوناگون مختلفی برای انجام معاملات مختلف توسط ارز دیجیتالی بیت کوین وجود دارد، در این مبحث قصد داریم به بررسی آن بپردازیم.

مراخل خرید و فروش بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتالی

از جمله موارد مهم در حوزه ی سرمایه گذاری، کسب دانش و به دست آوردن اطلاعاتی در خصوص خرید و فروش ارزهای دیجیتالی می باشد. در ادامه، مراحلی را در خصوص انجام معاملات بیت کوین ذکر خواهیم کرد:
خرید و فروش بیت کوین در ایران

تهیه و نصب کیف پول برای خرید و فروش بیت کوین

نگهداری بیت کوین پس از خرید بیت کوین مسئله ی مهمی است که باید به آن توجه شود، برای انجام این کار حتما باید به یک کیف پول دیجیتالی دسترسی داشته باشید. انواع گوناگونی از کیف پول های دیجیتالی وجود دارند، اما در کل کیف پول بیت کوین دارای دو مدل اصلی نرم افزاری و سخت افزاری می باشد. این کیف پول ها برای دریافت، ذخیره و همچنین برای انتقال بیت کوین از حسابی به حساب دیگری کاربرد دارند.
همانگونه که از نام کیف پول های نرم افزاری مشخص است این کیف پول بستر نرم افزاری است که می توانید آن را بر روی سیستم عامل های مختلف گوشی تلفن همراه مانند اندروید و ios نصب نمائید، کیف پول های نرم افزاری همچین قابل نصب بر روی سیستم های مختلف کامپیوتر شخصی مانند ویندوز، لینوکس و مک می باشند.
کیف پول های سخت افزاری به صورت دستگاه هایی مورد استفاده قرار میگیرند که از لحاظ امنیتی حتی قابل اطمینان تر از کیف پول های نرم افزاری می باشند. این کیف ها پول به صورت فیزیکی قابل دسترسی می باشند که شما می توانید آن ها را به صورت فلش مموری نیز تهیه نمائید.
در صورتی که در زمینه ی فروش و خرید بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتالی تازه وارد هستید، مناسب ترین گزینه برای شما کیف پول تراست ولت می باشد.
تراست ولت یکی از معتبرترین کیف پول هایی می باشد که از آن برای نگهداری ارزهای دیجیتالی مختلف مانند بیت کوین استفاده می شود. برای نصب این کیف پول در تلفن همراه خود می توانید به سایت Trustwallet.com مراجعه کنید. نمونه هایی از بهترین کیف پول های بیت کوین که در سال 2020 ارائه داده شده اند:
این موضوع قابل ذکر است که شما در دنیای خرید و فروش بیت کوین و ارزهای دیجیتالی مختلف دیگر خودتان مسئول نگهداری آن ها هستید. در صورتی که کسی از طریق هک یا فیشینگ از حساب بانکی شما کلاهبرداری کند، بانک مرکزی باید خسارت وارده را به مال باخته با انجام پیگیری های لازم برگرداند. اما در خصوص ارزهای دیجیتالی اگر چنین اتفاقی بیفتد و کیف پول شما هک شود و یا بیت کوین ذخیره شده در کیف پول شما مورد سرقت قرار بگیرد، برای پیگیری این مورد راه دشواری را در پی خواهید داشت و هیچگونه نهادی مسئولیت آن را بر عهده نخواهد گرفت. به همین دلیل توصیه خواهیم کرد که دارندگان کیف پول ارز دیجیتالی بهتر است همیشه Backup لازم از کیف پول خود داشته باشند.
اگر از کیف پول خود نسخه ی پشتیبان تهیه کنید حتی در صورت مفقود شدن رمز کیف پول و یا در صورت خراب شدن و آسیب دیدن دستگاهی که بر روی آن نرم افزار نصب است، می توانید دوباره به ارز دیجیتالی یا بیت کوین خود دسترسی داشته باشید.

یافتن فروشنده معتبر برای خرید و فروش بیت کوین

پس از آن که کیف پول مورد نظرتان را خریداری کرده اید، باید برای فروش و یا خرید بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتالی روش مناسبی را انتخاب نمائید. سه راه کلی برای انجام این کار وجود دارد که به آن خواهیم پرداخت:

خرید و فروش بیت کوین با استفاده از تلگرام و شبکه های اجتماعی مختلف دیگر

با توجه به این که عده ی کثیری از مردم علاقه به سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتالی پیدا کرده اند، بنابراین میزان کلاهبرداری از آن توسط هکرها افزایش پیدا کرده است. در حال حاضر استفاده از شبکه های اجتماعی مانند تلگرام به عنوان یکی از روش ها برای خرید و فروش بیت کوین رواج یافته است، اما قابل ذکر است که در این روش تخلف های بسیاری هم صورت گرفته است.
به همین دلیل باید در هنگام فروش و یا خرید بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتالس به خصوص از طریق تلگرام دقت بسیاری داشته باشید. یکی از قابل اطمینان ترین روش ها برای خرید و فروش بیت کوین، احراز هویت فرد فروشنده و خریدار می باشد. اما شما مطلع هستید که انجام این کار در شبکه های اجتماعی به راحتی امکان پذیر نمی باشد به همین دلیل بهتر است این کار را در شبکه های اجتماعی انجام ندهید. یکی از ارزهای دیجیتال مطمئن برای سرمایه گذاری تتر می باشد .