ترانسفر وایز چیست؟

در واحدهای یک نوع سیستم انتقال پول وجود دارد که نام آن ترانسفر وایز (transfer wise) می باشد. تاسیس این سیستم مالی توسط کریستو کارمن  و تاوت هینریکس انجام شده است. این دو نفر دوستانی بودند که اهل استونی بودند و هدف ساخت آن ها از این سیستم انتقال پول، شکستن مرز انتقال پول بود که انجام این کار در سال 2011 صورت گرفت و در نهایت شرکت ترانسفر وایز (Transfer Wise) را تاسیس کردند. ترانسفر وایز - مستر کارت

معرفی ترانسفر وایز

این سیستم انتقال پول تاکنون پیشرفت چشمگیری در صنعت انتقال پول داشته است و با به کارگیری یک رویکرد هوشمند این امکان را به عده ی بسیاری داده است تا کار انتقال پول خود را به خارج از کشور چه توسط مستر کارت یا سایر کارت ها به امن ترین حالت ممکن انجام دهند و وجه مورد نظر خود را ارسال و دریافت نمایند بدون آن که کارمزد بالایی اضافه شود که این کار توسط بانک های سطج بالا انجام می شود. در دنیای امروز زمان چیزی می باشد که بیش از پیش اهمیت دارد و تقریبا هرکسی تمایل دارد تا کارهایش را در کمترین زمان ممکن انجام دهد، در واقع این موضوع نیز در دنیای تجارت صدق می کند و زمان مورد بسیار مهمی در حوزه تجارت بین الملل و انتقال ارز می باشد که امروزه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. بسیاری که از کسانی که در حوزه ی سیستم های مالی و ارزی مشغول هستند به خوبی  می دانند که ارزش ارز و موارد وابسته از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد و در هر لحظه یا هر روز دچار تغییرات می باشد و به نوعی می تواند برنامه هایی که از قبل برای آن تعیین شده است را به یکباره نابود کند. به طور مثال در حالت عادی شما می خواهید پولی را با استفاده از مسترکارت یا هر نوع کارت دیگری برای شخص دیگری و یا شرکت دیگری انتقال دهید در ابتدا باید پول خود را به واحد پول کشور مقصد که قصد انتقال آن را دارید تبدیل نمائید که انجام این کار می تواند وقت و زمان بسیاری را از شما هدر دهد و شما نه تنها باید بابت حواله مبلغی را پرداخت نمائید بلکه بایستی هزینه ی جداگانه ای را بابت تبدیل ارز نیز پرداخت نمائید. اما ترانسفر وایز سیستمی می باشد که در پی حل این مشکل می باشد و با توجه به سیستم های پرداخت جدید توانسته است این موضوع را حل کند. شما در واقع قادر هستید با استفاده از ترانسفر وایز به ارزان ترین و مطمئن ترین حالت ممکن کار انتقال وجه خود را انجام دهید. این سیستم بسیار ساده است و در واقع می تواند جایگزین بسیار خوبی برای پرداخت های گران قیمت بین المللی باشد برای انجام انتقال به جای سطح بین المللی آن نیازمند دو انتقال محلی می باشد.

نرخ تبدیل ترانسفر وایز

ترنسفر وایز یک صرافی است اما صرافی قابل حمل روش عملکرد آن بدین گونه است که در حین انجام عملیات انتقال پول چه با مسترکارت یا کارت های دیگر، با توجه به مبلغی که قصد انتقال آن را دارید و کار مقایسه ی آن را با ارزش واحد پول مقصد انجام می دهد و مابه التفاوت آن را با توجه به مبلغ انتقال یافته به مقصد کم و زیاد می کند. به طور مثال اگر قصد تبدیل پوند را به یورو دارید می توانید ارسال این مبلغ را به صورت پوند به حساب انگلستان ترانسفر وایز انجام دهید. با انجام این کار معادل آن دقیقا به حساب ترانسفر وایز برای دریافت کننده ارسال می گردد. پس از خرید مستر کارت و شارژ آن و برای انتقال پول مد نظر خود با استفاده از این سیستم انتقال پول دیگر نیازی به حساب و کتاب های پیچیده مالی نخواهید داشت و تنها کاری که در این بین باید انجام دهید مقدار پول مقصد و مبدا را مشخص نمائید. سیستم ترانسفر وایز برای آن که واحد پولی شما را تغییر دهد نیاز دارد تا یک سری از داده ها را از پایگاه داده مجموعه بلومبرگ جمع آوری کرده و پس از تغییر واحد پولی می تواند آن را در کمترین زمان ممکن انتقال دهد. برای آن که بخواهید از سیستم ترانسفر وایز استفاده نمائید لازم است تا یک کارت بانکی مانند مسترکارت را خریداری نمائید و یا یک حساب بانکی را به آن اتصال دهید.

وب سایت ترانسفر وایز

پس از خرید مستر کارت و یا با داشتن یک حساب بانکی اینترنتی می توانید در خود وب سایت ترانسفر وایز یا اپلیکیشن آن مراجعه کرده و با توجه به توضیحاتی که داده شده است می توانید کار اتصال کارت ها و حساب بانکی خود را مرحله به مرحله انجام دهید. تنها کافی است که یک حساب کاربری در این وب سایت داشته باشید تا بتوانید از کلیه خدمات سیستم انتقال پول آن بهره ی لازم را ببرید. شهروندان ایرانی هم می توانند از طریق مراجعه به سایت های معتبر که در این حوزه فعالیت دارند برای انتقال ارز خود از سیستم ترانسفر وایز استفاده نمایند و با استفاده از اینگونه از وب سایت ها می توانند کار ثبت سفارش خود را انجام داده و با توجه به کارت ها و حساب هایی که در اختیار دارند می توانند تمامی امور را به دست بگیرند و به طور مستقیم از سیستم ترانسفر وایز استفاده کنند.