نحوه استفاده از بیت کوین

همانگونه که قبلا ذکر کردیم کنترل بیت کوین توسط هیچ شخص خاص، شرکت یا دولتی صورت نمی گیرد. پس هرکسی می تواند خرید و فروش بیت کوین را انجام دهد.
در صورتی که قصد شما از خرید بیت کوین، فعالیت های تجاری یا برای اهداف شخصی می باشد، شما به یک کیف پول امن دیجیتالی نیاز خواهید داشت که بتوانید از آن به عنوان پول معمولی خود استفاده نمائید و معاملات مالی خود را به وسیله ی آن انجام دهید.
زمانی که شما قصد تنظیم کیف پول خود را برای اولین بار دارید، از شما درخواست می گردد که حتما یک کلید خصوصی تنظیم نمائید که انجام این کار به منظور امنیت بیشتر صورت میگیرد. بهترین کاری که بایستی انجام دهید آن است که کلید واژه ی خود را در جایی یادداشت نمائید که امن باشد. با توجه به این که هیچگونه موسسه مالی یا بانکی به کیف پول شما دسترسی ندارد بنابراین امنیت آن برعهده ی خود شما می باشد.
این نکته را در نظر داشته باشید که به هیچ عنوان کلید خصوصی خود را با کسی به اشتراک نگذارید! اگر کسب و کاری دارید و یا شاغل هستید و می خواهید از بیت کوین برای اهداف تجاری خود استفاده نمائید. به 3 ابزار زیر نیاز خواهید داشت:
1. برای دریافت پرداخت به یک کیف پول دیجیتال امن نیاز خواهید داشت.
2. درگاه پرداخت امن بیت کوین
3. انتخاب یک صرافی معتبر و مطمئن برای تبدیل بیت کوین به دیگر ارزها و پول (تومان، دلار و غیره . ..)
نحوه استفاده از بیت کوین

خرید و فروش بیت کوین

صرافی های مختلف ارز دیجیتالی وجود دارند که می توان گفت بهترین روش برای خرید بیت کوین یا فروش آن، استفاده از این اکسچنج ها می باشد. از همین رو برای بهره گیری از چنین صرافی هایی در ابتدا باید در سایت مربوطه ثبت نمائید و پس از احراز هویت خود می توانید اقدام به خرید و فروش بیت کوین نمائید.
توصیه ی ما به شما این است که برای انجام این کار بهتر است پلتفرمی را انتخاب نمائید که هم محیط کاربری آن ساده باشد و هم از امنیت بالایی برخوردار باشد و حتی بهتر است برای شروع کار از سرمایه کمی شروع کنید یعنی می توانید برای انجام این کار مبلغی به اندازه ی 100 هزار تومان را کنار بگذارید. پس از آن که با چنین سیستمی آشنایی کامل پیدا کردید آنگاه می توانید تصمیم گیری قطعی روی سرمایه ی بزرگی داشته باشید و در بازار ارزهای رمزگذاری شده مانند تتر بیت کوین فعالیت خود را به صورت حرفه ای شروع نمائید و خرید و فروش بیت کوین , خرید و فروش تتر و سایر ارز های دیجیتال را انجام دهید
مفهومی که بیت کوین امروزه پیدا کرده است مشخص می کند که هیچگونه تفاوتی با ارزهای دیگر یا کالاهای دیگری مانند طلا و نقره را ندارد. تنها تفاوتی که بیت کوین ها یا آلت کوین ها با دیگر ارزها دارند آن است که توسط هیچگونه موسسه مالی یا نهادی پشتیبانی نمی شوند و همچنین قابل تغییر یا کنترل هم نمی باشند.
تا به حال عده ی بسیاری خود را ابداع کننده ی بیت کوین دانسته اند اما در واقع هویت هیچکدام از این اشخاص ثابت نشده است و هنوز هم سازنده ی این ارز دیجیتال رمزنگاری شده مشخص نمی باشد.
طراحی بیت کوین براساس فناوری بلاکچین صورت گرفته است. بلاکچین را می توان مانند یک دفترچه فیزیکی تصور نمود که نگهداری آن ها توسط بانک صورت میگیرد، با این تفاوت که بلاکچین توسط مردم نگهداری می شود و افراد بسیاری می توانند برای معامله ارزهای دیجیتال خود و یا خرید و فروش بیت کوین از چنین دفترچه راهنمایی استفاده کنند.
بیت کوین یک شبکه ی عظیمی از بلاک های مختلف می باشد که با ورود هر بلاک جدید، تمامی کسانی که در آن شبکه هستند از وجود چنین بلاکی مطلع می شوند، در نتیجه دیگر هکرها و کلاهبرداران نمی توانند در این شبکه فعالیت های مخربانه ای انجام دهند.
بیت کوین ها در کل تعداد محدودی دارند از همین روی استخراج آن هم خود پروسه ای جداگانه دارد. به همین دلیل بانک ها چنین مجوزی را ندارند که بخواهند گروهی از بیت کوین ها را ایجاد نمایند و به تبع آن هم این امکان را ندارند که بخواهند از ارزش آن بکاهند.
بیت کوین زمینه ای را برای عده ای فراهم کرده است که گروهی از افراد که از کنترل دولت و بانک ها بر روی پول خود ناراضی هستند به چنین سیستمی اعتماد کرده و استقبال لازم را از آن داشته باشند.
مهم ترین موردی که می تواند به عنوان حمایتگری برای بیت کوین باشد، پذیرش عمومی می باشد در صورتی که میزان تقاضا و پذیرش این ارز دیجیتالی بیشتر شود آنگاه ارزش آن هم بالاتر خواهد رفت.
از زمان پیدایش بیت کوین از سال 2008 تا به حال در بستر دیجیتالی، این ارز دیجیتالی توانسته است در تکنولوژی به عنوان یک ارز دیجیتالی و یک ماشین برای سرمایه گذاری جایگاه خاصی داشته باشد و همچنین توانسته است موفقیت های بسیاری را در این زمینه پیدا کند اما نمی توان گفت در آینده بیت کوین چه پیشامدی خواهد داشت. به نظر شما این احتمال وجود دارد که محبوبیت بیت کوین آنچنان زیاد شود که بتوان از آن به عنوان پول تو جیبی استفاده کرد؟