انواع ارز دیجیتال

معرفی انواع ارز دیجیتال

بیت کوین در واقع به عنوان شناخته شده ترین ارز دیحیتال در بین دیگر ارزهای دیجیتال نیز می باشد که توانسته است توجه بسیاری را به خود جلب نماید. این نوع ارز دیجیتال الهام گر بسیاری برای ارائه ارز دیجیتال جدید است. با توجه به این موضوع نیز باز هم به قطعیت نمی توان بیان کرد که بیت کوین جزء بهترین های ارز دیجیتال است. از همین روی در این مبحث نیز تصمیم بر آن داریم تا به معرفی 9 مورد از ارزهای دیجیتال برتر به جزء بیت کوین نیز بپردازیم. در صورتی که تصمیم به سرمایه گذاری روی یکی از انواع ارزهای دیجیتال دارید پیشنهاد می گردد به مطالعه ی این مبحث بپردازید. نکته ای که در ابتدا بایستی به آن اشاره کنیم آن است که لیستی در این مبحث به شما ارائه می گردد کامل نیست به دلیل آن که حدود 1600 ارز دیجیتال و رمز نگاری در بازار ارز دیجیتال وجود دارد که در این مبحث نمی توان به تمامی آن پرداخت. با این وجود توکن ها و کوین هایی هم وجود دارند که در بین سرمایه گذاران از اهمیت بسیار بالایی برخوردارند و یکی از رایج ترین دلایل تفاوت هریک از آن، در سطح امنیت آن نیز می باشد. همانگونه که می دانید امروزه دنیای ارز دیجیتال به سمت پیشرفت و توسعه خواهد رفت. پس جای هیچگونه تعجبی نخواهد بود که در یک روز با خبر ایجاد ایک ارز جدید رو به رو شوید که دارای قابلیت های نسبتا مشابه ای هم باشد. با این حال هنوز هم عده ای از تحلیلگران اقتصادی، بیت کوین (BTC) را در این مسئله پیشگام می دانند، اما با اینحال نسبت به ارزیابی دیگر ارزهای دیجیتال غافل نمانده اند.

معرفی بهترین انواع ارز دیجیتال

لایت کوین - Litecoin

ارز دیجیتال لایت کوین، فعالیت خود را از سال 2011 شروع کرده است. این نوع ارز به عنوان ارزی شناخته شده می باشد که راه بیت کوین را در پی گرفته است. فردی به نام چارلی لی که فارغ التحصیل از دانشگاه MIT می باشد و همچنین مهندس سابق گوگل نیز بوده است، توسعه دهنده ی این ارز بوده است. مبنای عملکرد این ارز دیجیتال که به عنوان یکی از بهترین ارزها شمرده می شود، open source بودن آن است. این بدان معنا است که توسط هیچ مقام مرکزی تحت کنترل نیست و با توجه به این که از لحاظ های گوناگون به bitcoin شباهت دارد اما برتری بسیار زیادی در خصوص سرعت تراکنش های مالی به نسبت بیت کوین نیز دارد. با توجه به کارایی قابل قبولی که این ارز رمزنگاری شده دارد بنابراین میزان مصرف آن توسط بازرگانانی که از این مدل ارز به عنوان یک روش پرداخت استفاده می کنند در حال افزایش است. ارزشی که این نوع ارز دیجیتال دارد به ازار هر توکن، 32.01 دلار است.

اتریوم - Ethereum

فعالیت این نوع ارز دیجیتال هم از سال 2011 آغاز گشته است و به عنوان یکی از ارزهای دنبال کننده ی مسیر بیت کوین شناخته شده می باشد. عملکرد این ارز دیجیتال به صورت غیرمتمرکز می باشد و از همین روی آن را به عنوان یکی از بهترین ارزهای دیجیتال شناخته اند. این ارز فرصت های بسیاری را به قراردادهای هوشمند و برنامه های DApps می دهد. به طور مثال با توجه به سرعت بسیار بالایی که دارد و همچنین عدم هیچگونه تقلب در آن و خرابی در تراکنش ها و عدم دخالت شخص ثالت موجب برتری این نوع ارز دیجیتال نیز شده است. این ارز دیجیتال پس از حمله ای که در سال 2016 به DAO انجام داد به دو دسته ی اتریوم و اتریوم کلاسیک تقسیم بندی گردید. ارزش هر توکن از اتریوم، حدود 118.35 دلار می باشد.

زی کش - Zcash

زی کش هم از انواع دیگر ارزهای دیجیتال غیرمتمرکز است که به صورت رمزنگاری شده می باشد، که فعالیت خود را از سال 2016 نیز انجام داده است. با مقایسه ی این مدل از ارز با بیت کوین تعبیر جالب توجه ای وجود دارد :"اگر بیت کوین به http شباهت دارد، بنابراین زی کش به https شباهت دارد". به بیانی دیگر می توان گفت که امنیت زی کش بسیار بالاتر از بیت کوین می باشد و از همین رو است که وجه تمایز خاصی را در بین دیگر انواع ارزهای دیجیتال دارد. اصول کار این ارز بدین صورت که تمامی تراکنش ها در DASHblockchain ثبت می گردد، بدون که از هویت فرد گیرنده، فرستنده و .. اطلاعی داشته باشید. ارزش هر توکن از این ارز دیجیتال در سال 2018 حدود 128.08 دلار بوده است.

دش - DASH

دیجیتال کش (digital cash) به اصطلاح همان دش است که شناخته شده به نام تاریکوین می باشد و نسخه ای محرمانه تر از بیت کوین نیز می باشد. بدین گونه که تمامی تراکنش هایی که در این پلتفرم انجام می شود، تقریبا قابل شناسایی نیز نمی باشند. معرفی این نوع ارز دیجیتال در سال 2014 صورت گرفت که به سرعت توجه عده ای را به خود جلب کرد. فردی به نام Evan Duffeield ارائه دهنده ی این ارز بوده است که می توان آن را از طریق CPU و GPU استخراج نمود. ارزش هر توکن از دش حدود 181.42 دلار می باشد.

مونرو - Monero

این ارز دیجیتال، کاملا ایمن و private و غیرقابل شناسایی می باشد. فعالیت آن از سال 2014 شروع شده است و کاملا متن باز است. این ارز توانست جایگاه بسیار خوبی را در حوزه ارز رمزنگاری شده پیدا کند به گونه ای که در سال 2018 ارزش هر توکن از آن حدود 142.21 دلار بوده است.

تتر - Tether

ارز دیجیتال تتر یا همون USDT یکی از پایدارترین ارزهای دیجیتال میباشد . که قیمت آن در محدوده 1 دلار می باشد . برای ثبت سفارش خرید تتر و فروش تتر میتوانید با بهترین قیمت سفارش خود را در بیت مهر ثبت نمایید.